Jak si ověříte platnost dálniční známky? - adbz.cz
adbz.cz » PR články » Jak si ověříte platnost dálniční známky?

Jak si ověříte platnost dálniční známky?

Elektronická známka s sebou přináší celou řadu výhod. Bohužel i nějaké nevýhody. Jednou z nich je fakt, že ihned na první pohled nevidíte, kdy skončí její platnost. Přesně proto si musíte ověřit platnost online. Jak na to snadno a rychle?

zamrzlé auto
Zdroj fotografie: Pixabay

Hotovo raz dva

Jak ověřit platnost dálniční známky, když ji u sebe nemáte fyzicky? Je to velmi snadné. Stačí si rozkliknout internetové stránky pod vloženým odkazem. Poté zadáte svou SPZ a zemi registrace vozidla. Kliknete na zelené tlačítko „Ověřit platnost“, a ihned se před vámi objeví potřebné údaje. Gratulujeme – za pouhou minutku práce jste zjistili, kdy končí vaše známka.

Kontrola dálniční známka je důležitá hlavně z hlediska prevence. Policisty a Celní správu ČR opravdu nebude zajímat výmluva na nevědomost. A to ani v případě, kdy vaše známka vypršela den před jízdou po dálnici.

Pokud se špatně vyspí, mohou vám v klidu napařit pokutu ve výši 20 000 Kč. Jestli se pokusíte zneužít práva osvobozeného vozidla, budete muset zaplatit až 100 000 Kč. Raději si tedy dávejte pozor a kontrolujte platnost své známky.

Kupte si novou známku co nejdříve

Nejspíše jste už četli, že od března tohoto roku podraží roční elektronická dálniční známka z 1 500 Kč na 2 300 Kč. Z toho důvodu byste si měli nový kus zakoupit co nejdříve, dokud máte možnost ušetřit.

Nákup je stejně snadný jako kontrola platnosti. Otevřete si internetové stránky pod výše vloženým odkazem. Nejdříve si vyberte konkrétní druh známky – desetidenní za 310 Kč, třicetidenní za 440 Kč a roční za 1 500 Kč. Do přehledného formuláře zadejte svou SPZ, zemi registrace a preferovaný začátek platnosti známky.

Ve finále pouze zaplatíte a počkáte si na potvrzovací e-mailovou zprávu (přijde za několik minut). Po jejím přečtení můžete vyrazit na české dálnice bez obav z pokuty.