Ideální zahradní zastřešení - adbz.cz
adbz.cz » PR články » Ideální zahradní zastřešení

Ideální zahradní zastřešení

Vybudovat si na zahradě posezení, aniž by jeho součástí byla nějaká forma zastřešení, je velká chyba. Člověk totiž nemůže spoléhat pouze na hezké počasí, ale musí předpokládat, že občas i zaprší.

markyza

Střecha samotná nemusí být pouze ryze praktickým doplňkem. Může být zároveň i docela zajímavá po vizuální stránce. Takovéto vlastnosti splňují kupříkladu moderní markýzy.

Ty nejlepší mají nepromokavou plachtu

Stejně jako pergoly či altány patří také markýzy mezi dnes již klasická zahradní zastřešení. Nejlevnější modely sice fungují pouze jako sofistikovanější slunečníky, jelikož jejich plachty nejsou nepromokavé, nicméně markýzy proti dešti jsou už dnes rovněž zcela běžně k dostání.

Tyto modely jsou sice dražší, nicméně investice do nic se vyplatí rozhodně více než do markýz vyrobených z promokavých textilií. Přeci jen si tak lze užít venkovní posezení i při lehkém májovém deštíku. Kvalitní protidešťové verze však zvládnou odolat i silné průtrži mračen.

Ochranné pouzdro

Na rozdíl od jiných druhů zastřešení je možné markýzy kdykoliv složit. Přeci jen plachty nejsou nezničitelné ani u prémiových výrobků a pokud se blíží silný vítr, je dobré raději střechu zavčasu stáhnout.

Co se ochrany týče, nejlépe jsou na tom kazetové markýzy. Ty se totiž rolují do speciální kovové schránky, která dokáže textil a obecně celé zařízení ochránit nejen před silným větrem, ale také kroupami či padajícími větvemi.

Ovládání může být buďto manuální, nejčastěji v podobě řetízku nebo lanka, či dálkově. V takovém případě je možné střechu stáhnout i vytáhnout třeba od blízkého bazénu.

Kde nakupovat?

Vzhledem k tomu, že jde o docela poptávané zboží, zvláště v letních měsících, najít dnes kompetentního prodejce, jenž by měl markýzy skladem, není vůbec snadné.

Obchod T-shade je v tomto ohledu výjimkou a vždy má svým zákazníkům okamžitě co nabídnout bez nutnosti několikatýdenního čekání.