I třídění odpadu může být zábava: Pořiďte si kvalitní plastovou popelnici a uvidíte, jak snadné to je

Věděli jste, že více než 73 % Čechů třídí odpad? Patříte mezi ně? Ať už se třídění věnujete, nebo s ním teprve plánujete začít, s vhodnými popelnicemi to bude skutečně hračka.

                   

To, zda jsou lidé ochotni třídit odpad, se v první řadě odvíjí od vzdálenosti k nejbližší popelnici či kontejneru. Lidé jsou tedy ochotni třídit odpad především tehdy, pokud není vzdálenost k nejbližšímu kontejneru či popelnici delší než zhruba 157 metrů. Přitom díky pojízdným plastovým popelnicím DOPNER může být třídění opravdu snadné. 

I třídění může být zábava

Jestliže tedy máte ambice třídit odpad i vy, ulehčete si tuto činnost co možná nejvíce a pořiďte si kvalitní a snadno ovladatelnou plastovou popelnici, která vám navíc může vydržet i desítky let. 

Aby vám popelnice mohla sloužit skutečně dlouho, měla by být vyrobena z kvalitního materiálu a měla by vynikat vysokou odolností a dlouhou výdrží. Ideálně by také měla disponovat pevnými kolečky a pohodlným držadlem, díky čemuž bude manipulace s popelnicí o poznání jednodušší. Tahání těžkých popelnic tedy již definitivně odzvonilo. 

Plastové popelnice pro rodiny i firmy

Co se rozměrů týče, jestliže sháníte plastovou popelnici na směsný, tříděný či nebezpečný odpadpro menší rodinné domy nebo malé firmy, stačit vám bude ta s objemem do 120 litrů. Naopak pro větší rodinné domy, bytové domy a menší až středně velké firmy je lepší zvolit popelnici s objemem 240 litrů

Jak správně třídit odpad?

Pokud tedy i vy chcete pro ekologii něco pozitivního udělat, připravili jsme si pro vás stručný přehled, do které popelnice se hodí jaký odpad

  • Žlutá popelnice na plasty
  • Modrá popelnice na papír
  • Zelená popelnice na sklo
  • Oranžová popelnice na nápojový karton
  • Šedá popelnice na kovy

Žlutá popelnice na plasty

Do popelnic na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, důkladně sešlápnuté PET lahve, plastové obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balicí fólie od spotřebního zboží, obaly od CD a další podobné výrobky z plastů.

Modrá popelnice na papír

Do modré popelnice můžete hodit například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky nebo knihy.

Zelená popelnice na sklo

Do zelené popelnice vhazujte jakékoliv sklo, a to například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Rovněž sem patří i tabulové sklo z oken a ze dveří. 

Oranžová popelnice na nápojový karton

Popelnice na nápojové kartony nemusí být nutně celý oranžový, důležité je především označení sbírané komodity oranžovou nálepkou na popelnici či oranžovým víkem. Patří sem zejména krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků, které je potřeba před vhozením do kontejneru sešlápnout.

Šedá popelnice na kovy

Do popelnice na kovy patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit – plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články