Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?

i Zdroj fotografie: PREFA
                   

V rámci výstavby a rekonstrukce rodinného domu je určitě nezbytné si důkladně promyslet, jaký zvolit typ střešní krytiny a fasády, aby plně vyhovoval z hlediska odolnosti, konstrukčního řešení a řady dalších parametrů. V mnoha ohledech se vyplatí vsadit na osvědčené produkty značky PREFA.

Odolnost a životnost

PREFA Aluminiumprodukte dnes patří k velmi oblíbeným variantám střešních krytin, využívají se rovněž pro fasády. Jedná se o výrobky z Rakouska, které jsou však již běžně k dostání také v tuzemsku.

V první řadě je hliníková střešní krytina, pakliže je precizně vyrobena a důkladně nainstalována, vysoce odolná, což se projevuje na její mimořádně dlouhé životnosti. Hliníková krytina na střeše od zmíněné značky dokáže bez problémů odolat i extrémním výkyvům počasí. Nemusíte se tak obávat toho, že ji „smete“ silný vítr, případně ji poškodí mráz a vysoké teploty.

Kvalitní nátěr zajistí stálý vzhled po mnoho let

PREFA hliníková střecha ochrání váš dům před nepřízní počasí. Odolnost je ještě zvýšena tím, že se na povrch krytiny aplikuje speciální nátěr, který je schopen chránit základní strukturu při kontaktu s vodou či sněhem.

Lehkost hliníku předčí ostatní materiály

Plechová krytina PREFA se rovněž vyznačuje minimální hmotností, proto se skvěle hodí i pro starší objekty, jež procházejí rekonstrukcí. Klasické pálené střešní tašky bývají až desetkrát těžší, což se může negativně projevit na životnosti stavby.

V neposlední řadě se hliníková krytina PREFA může chlubit tím, že se dá instalovat prakticky na jakýkoliv typ střechy, nezáleží přitom na jejím sklonu. Oceníte také relativně snadnou pokládku ve srovnání s jinými druhy krytin. Totéž platí pro hliníkové fasády, které PREFA vyrábí a dodává.

Plechová střecha a fasáda PREFA překvapí zajímavým designem. Dnes si lze tyto produkty vybírat hned v několika barevných variantách tak, aby dobře ladily s celkovým vyzněním exteriéru vaší domácnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednoduchá technika rytmického dýchání, která pomáhá aktivovat detoxikaci těla a zlepšit myšlení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Malý chlapec z chudé rodiny musel dělat domácí úkoly pod pouliční lampou. V tom si ho všiml známý milionář
Události247.cz
Události247.cz
Rusko je na pokraji bankrotu. Podle ekonoma zbankrotuje do 24 hodin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura