Co všechno dokáže chytrý dům?

                   

Chytré domy je jeden z nejnovějších způsobů jak zařídit své bydlení. Jejich možností je nepřeberně a někteří tak mohou být zastrašeni množstvím nabídek a technických detailů. Proto je možná dobré se seznámit s tím, co vše za Vás může chytrý dům udělat.

Příjezd, o jakém se Vám nesnilo

Cíl chytrého domu je ulehčit Vám práci a starosti. Díky nejnovějším technologiím bude Váš dům plnit každé Vaše přání i pokud teprv jedete domů. Pomocí mobilu si můžete nastavit vytápění, aby měl Váš dům po příjezdu tu nejpohodlnější teplotu a nemusíte teprve čekat, až se vyhřeje. Taktéž Vám může dům po příjezdu zahrát na uvítanou Vaše oblíbené písničky a rozsvítit světla v místnostech, do kterých zrovna vstupujete. Také se Vám dům odemkne pouhým otiskem prstu, takže nemusíte už nikdy hledat, v které tašce jsou klíče.

i

Komfort bez námahy

Už nikdy se nebudete muset zvedat pro to, abyste zavřeli okno, vytáhli žaluzie nebo otevřeli hostům. Nyní budou všechny funkce nadosah díky chytré aplikaci, ve které lze také nastavit dočasné přístupy a místnosti, které budou návštěvám otevřené. Nemusíte se tak bát, že soused, který Vám přijde během dovolené zalévat kytky něco ukradne. Také se dům postará o to, aby se do něj nedostal nikdo nezvaný. Zloději nemají šanci, a díky inteligentním režimům se Váš dům postará o to, aby vypadal, jako by v něm někdo byl, i během Vaší nepřítomnosti, díky čemuž se spousta potenciálních nezvaných návštěv domu vyhne už z dálky.

i

Soběstačnost

Díky FVE systému Alpha Storion navíc může být Váš dům zajištěn po stránce energetické a nemusíte se tak obávat výpadků proudu od jejích dodavatelů. Systém v případě výpadku přepne na vlastní baterii v řádu milisekund a Vy tak můžete využít všechnu energii, kterou jste nasbírali díky fotovoltaickým systémům. A pokud naopak chcete primárně využívat Vaši energii, systém s ní umí nakládat mimořádně šetrně a externí dodavatele elektřiny tak takřka nepotřebujete! Více informací o systémech chytré domácnosti pak najdete na webu společnosti Funkční domy. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednoduchá technika rytmického dýchání, která pomáhá aktivovat detoxikaci těla a zlepšit myšlení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Malý chlapec z chudé rodiny musel dělat domácí úkoly pod pouliční lampou. V tom si ho všiml známý milionář
Události247.cz
Události247.cz
Rusko je na pokraji bankrotu. Podle ekonoma zbankrotuje do 24 hodin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura