Chcete ušetřit na energiích a zajistit si nezávislost na dodavatelích?

Neustálé výkyvy v ceně energií a nestabilita spousty dodavatelů otevírají dveře celé řadě alternativních řešení. V posledních letech si svou popularitu získávají hlavně domácí solární elektrárny, díky nimž si užijete spoustu výhod. Jak to celé funguje?

                   

Jednoduchý systém domácí solární elektrárny

Přeměna slunečního záření na využitelnou energii není ani zdaleka novým konceptem. Naprostým základem je dostatečný počet fotovoltaických panelů, které budou zdobit vaši střechu. Právě díky nim si zajistíte neustálý přísun energie. Domácí solární elektrárna následně získaný výkon zpracovává a posílá jej do vaší sítě.

Správně zvolený systém vám může zajistit naprostou nezávislost klidně až 6 měsíců v roce. Ani v chladnějších měsících se nemusíte ničeho obávat, protože i během nich si budete užívat určitý použitelný výkon. Stejně tak můžete přebytečnou energii dále prodávat, a tak nejen ušetříte, ale i vyděláte.

i

Na co si dát pozor?

Extrémně důležitým kritériem je hlavně volba ověřených pomocníků. Zaměřte se na zkušené firmy, které používají kvalitní komponenty. Za zmínku stojí třeba Fotovoltaika Gottwald, jež se na trhu pohybuje již déle než 15 let. Tito odborníci používají spolehlivé díly od německých výrobců, takže se dočkáte odolného a plně funkčního řešení. K tomu připočtěte životnost v řádech několika desítek let a máte jasno. Celá investice se vám přitom zaplatí během pouhých několika let.

Součástí jejich služeb je samozřejmě i vyřízení nejvyšších možných dotací z programu Nová zelená úsporám (až několik stovek tisíc korun). Stejně tak za vás vyřídí i připojení do distribuční sítě ČEZ, E.ON, či PRE. Zajímá vás, jaká fotovoltaika je pro vás nejvhodnější? Mrkněte se na webové stránky pod odkazem v první půlce článku a přesvědčte se sami.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články