Chcete se při pobytu na zahradě chránit před vedrem, větrem i deštěm?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přesně v této chvíli začíná období, během něhož se lidé po několika dlouhých měsících vrací na své zahrady. Venkovní odpočinek má totiž celou řadu výhod, které stojí za to. Pokud si nechcete nechat překazit relax náhlými změnami počasí či extrémním vedrem, musíte si zajistit patřičnou ochranu. Jaké řešení stojí za to?

Šikovná pergola

Jednou z nejoblíbenějších možností jsou samozřejmě hliníkové pergoly, přičemž se není vážně čemu divit. Daná konstrukce se totiž chlubí extrémní odolností vůči živlům, vlhkosti i mechanickému namáhání. Díky tomu vám vydrží klidně až do konce života a nebudete s ní mít sebemenší problémy. To přirozeně platí v případě, kdy zvolíte kvalitní dodavatele i montáž.

O něco modernější variantou jsou takzvané bioklimatické pergoly. Jaké benefity vám daná možnost přinese? Alfou i omegou její funkce jsou otočné lamely, které si sami nastavíte podle polohy slunce. Nezáleží tedy na tom, jestli je dopoledne, poledne, či podvečer, vždy si dopřejete maximální komfort. Bioklimatická pergola vás hravě ochrání i před deštěm.

Designový skvost

Volba vhodné zahradní pergoly podléhá mnoha faktorům, jež není vhodné podcenit. Co se týče materiálu, jako nejlepší varianta se jeví správně ošetřený hliník. Berte v potaz i rozdílné uchycení, protože stěna domu se zateplením vyžaduje jiný přístup než například instalace do dřevostavby. Nepodceňte ani úhel sklonu (minimálně sedm stupňů) a výšku kotvení.

Chcete-li si ještě tuto sezónu dopřát kvalitní zastřešení terasy, obraťte se na odborníky ze společnosti Atypy. Ti se ve svém odvětví pohybují od roku 1992, poskytují záruku na pět let a nabídnou vám poradenství, celou řadu odlišných konstrukcí i finální montáž a servis. Podívejte se na stránky pod vloženými odkazy a ihned získáte inspiraci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články