8 důležitých kroků pro přípravu zahrady na léto - adbz.cz
adbz.cz » PR články » 8 důležitých kroků pro přípravu zahrady na léto

8 důležitých kroků pro přípravu zahrady na léto

Léto je ideální čas k relaxaci, kdy si můžete užívat příjemné chvilky na zahradě. Aby byla vaše zahrada připravena na sezónu plnou slunce a zábavy, zajistěte několik úprav a také doma zaveďte pravidelnou údržbu zahrady.

1 1

Prořezávejte a zavlažujte

Prvním krokem k zachování krásné zahrady je prořezávání a údržba rostlin. Odstranění odumřelých větví a listů pomáhá stimulovat růst nových výhonků a zabraňuje šíření chorob. Navíc pravidelné zastřihování a tvarování keřů a stromů pomáhá udržovat všechny krásy vaší zahrady. V letních měsících je důležité zajistit, aby vaše rostliny dostávaly dostatečné množství vody. Pravidelné zavlažování je klíčové pro udržení zdravého růstu rostlin a prevenci před vysycháním. Rostliny zalévejte ráno nebo večer, abyste minimalizovali vypařování vody.

2 1

Hnojení a ochrana

Podpořte bujné květy a zdravý růst vašich krásných rostlin a pravidelně svou zahradu hnojte. Organická hnojiva jsou obvykle vhodná pro dlouhodobou péči, zatímco vodou rozpustná hnojiva poskytují rostlinám rychlou výživu. V letních měsících mohou být rostliny náchylnější k útokům škůdců a chorob. Pravidelná kontrola rostlin a rychlé jednání při výskytu problémů může zabránit šíření těchto nepříjemností.

Upravte svou zahradu pro zábavu a odpočinek

Nezapomeňte také na úpravy, které vám dopřejí pohodlí a zábavu. Instalace venkovního nábytku, grilu nebo výroba ohniště pomůže vytvořit ideální prostředí pro posezení s rodinou a přáteli. Přidáním květináčů s aromatickými bylinkami nebo květy přinesete do své zahrady příjemnou vůni a krásu. Nezapomínejte ani na děti a pořiďte pro ně venkovní hračky. Skvělou volbou je například skluzavka nebo pískoviště, kde si děti užijí spoustu zábavy. Pobaví se také na houpačce nebo s různými druhy míčů. Nešlápnete vedle ani v případě, když dětem pořídíte hračky do vody. Legraci zažijí například s vodními balónky nebo jim rovnou pořiďte bazén.

3 1

Údržba trávníku

Trávník je základním prvkem zahrady, a proto je důležité mu věnovat zvláštní péči. Pravidelné sekání trávy je prim pro udržení zdravého a hebkého povrchu. V letních měsících je potřeba trávu sekat častěji, a to kvůli rychlejšímu růstu. Trávu nesekejte příliš nakrátko. To může oslabit kořeny a zvýšit náchylnost k vysychání. Vyšší trávník také přiláká prospěšný hmyz.

Osvětlení pro večerní zábavu

Pokud si chcete prodloužit čas, který můžete trávit venku, je vhodné investovat do zahradního osvětlení. Venkovní osvětlení pomůže vytvořit skvělou atmosféru a bezpečnost při večerních aktivitách. Zvažte instalaci solárních světel nebo venkovních lamp s nízkou spotřebou energie, které nejen že osvětlí vaši zahradu, ale také ušetří energii.

Ochrana před horkem

V letních měsících může být intenzivní sluneční záření škodlivé pro některé rostliny a záhonky. Pokud máte na zahradě citlivé rostliny, můžete zvážit instalaci stínících struktur, jako jsou pergoly či různá stínidla. To pomůže chránit vaše rostliny před nadměrným slunečním zářením a nespálí se.

Neplýtvejte vodou

S ohledem na častá období sucha, ke kterým v letních měsících dochází, je důležité minimalizovat plýtvání vodou a zároveň chránit životní prostředí. Instalace dešťových sudů nebo systémů pro sběr dešťové vody může pomoci snížit spotřebu pitné vody pro zavlažování zahrady. Dále zvažte využití mulčování, které pomáhá udržovat vlhkost půdy a redukovat potřebu zavlažování.