Jak nám může zubní pasta pomoci při úklidu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Do kýble s vodou na mytí podlahy se vyplatí přidat lžičku zubní pasty. Vše se bude lesknout bez drhnutí

Do kýble s vodou na mytí podlahy se vyplatí přidat lžičku zubní pasty. Vše se bude lesknout bez drhnutí

Triky, které využíváme při úklidu domácnosti, nemusí být nijak složité. Šetří nejen náš čas, ale i naši peněženku. Pojďme se na některé z nich podívat.

zubni pasta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Úklid domácnosti nám mnohdy zabere velkou část dne a málokoho z nás baví. Během úklidu totiž musíme myslet i na to, že na různé povrchy jsou potřeba různé prostředky. Z jednoduché činnosti se tak stává komplikovaný proces. V opačném případě by mohl být úklid spíše ke škodě a mohl by zanechat nenapravitelné následky. Každý z nás proto uvítá jednoduché triky, kterými lze si tuto práci ulehčit. Pojďme se podívat na to, jaký trik jsme si pro vás připravili tentokrát.

Hlavní potřebnou ingrediencí je zubní pasta

Úklid domácnosti znamená nejen schování věcí, které jsou na první pohled viditelné, ale mnohdy i důkladné zametání nepořádku a následné vytírání. A tomu se každý z nás často snaží vyhnout. Hlavním problémem totiž je, že náš domov většinou i po úklidu vypadá, jako by tam úklid nikdo neprováděl. Často proto propadáme zoufalství a připadá nám, že naše práce je naprosto zbytečná. A tak zkoušíme nové a nové přípravky v domnění, že nám s úklidem pomohou. 

zubni pasta hygiena
Zdroj fotografie: Pexels

Za spolehlivý prostředek není potřeba zbytečně utrácet peníze, připravíme si ho v klidu doma. Ne jeho zhotovení budeme potřebovat 350 ml vroucí vody, 1 lžičku zubní pasty, 100 ml octa, 50 ml jaru a 1 lžičku alkoholu. Vezmeme si dostatečně velkou nádobu, do které nejprve nalijeme teplou vodu, přidáme pastu a důkladně promícháme. Jakmile nám vznikne roztok bílé barvy, postupně v libovolném pořadí přidáme i další suroviny. Takto připraveným přípravkem jednoduše vytřeme podlahu. Budete překvapeni, jak se vše bude lesknout. 

Existují ale i další triky pro snadnější úklid

V naší domácnosti se ale běžně vyskytují i další prostředky, které na úklid můžeme použít. Obvykle jsou to přípravky, které používáme naprosto jinak a jejich možnost využití při úklidu by nás ani nenapadla. Jedním z takových je například micelární voda. Ta totiž dokáže vyčistit koženou obuv nebo znečištěnou bílou podrážku. Jednoduše ji stačí nanést na vatový tamponek a stejně jako si odličujeme obličej jím otřít naši obuv. Pokud naše obuv zapáchá, umístíme do ní pytlík naplněný stelivem pro kočky. Zápach jednoduše pohltí. 

zubni pasta kartacek
Zdroj fotografie: Pexels

Existují také triky, které nám pomohou ušetřit peníze. Jedním takovým je umístění mýdla do houbičky na nádobí. Pokud do houbičky uděláme díru a umístíme do ní mýdlo, vytvoří se nám tím potřebná pěna na mytí nádobí. Díky tomuto jednoduchému triku ušetříte jinak „vyhozené“ peníze za drahé saponáty. Na vyčištění toalety můžeme použít zubní pastu, kterou vložíme do nádržky na vodu. Voda bude následně při každém spláchnutí nejen čistit záchodovou mísu, ale také provoní celou místnost. 

Zdroj: The Spruce