Zelený balkon po celý rok, vsaďte na trvalky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Krásně zelený balkón po celý rok. Vsaďte na trvalky, keře a zakrslé stromky kvetoucí do krásy bez obtížné péče

Krásně zelený balkón po celý rok. Vsaďte na trvalky, keře a zakrslé stromky kvetoucí do krásy bez obtížné péče

Krásně zelený balkón, který bude zelený po celý rok. Vsaďte na výběr trvalých rostlin, které jsou nenáročné a odpadne vám i každoroční starost s výsadbou nových květin.

balkon
Zdroj fotografie: Depositphotos

Chcete mít balkón zelený po celý roka vyhnout se každoročnímu vysazování nových rostlinek. Vyzkoušejte trvalky, které z vašeho balkónu udělají oázu zeleně i v zimě. Pokud zvolíte velké květináče nebo kontejnery, můžete pěstovat téměř vše co vás napadne, od bylinek po malé keře a stromky.

Stromky a keře

Do kontejnerů si můžete pořídit zakrslé jehličnaté i listnaté stromky. U jehličnatých stromů můžete vybírat například z vyšlechtěných smrků, borovic, cypřišků nebo i modřínů a jalovců. Výběr je opravdu veliký a tyto malé stromky vypadají jak z pohádky.

stromky kere v kvetinaci
Zdroj fotografie: Unsplash

Na výběr je i z velkého množství listnatých, opadavých stromků nebo keřů. Ideálně se na balkón hodí třeba vřesy. Z keřů je zase ideální buxus, cesmína nebo i azalky a zakrslé rododendrony, které vám budou i krásně kvést.

Letničky na balkón

Koupí trvalek vám odpadne každoroční práce s vysazováním a výběrem nových rostlinek. Navíc nebudete muset řešit skladování přes zimu, aby neumrzly. Petrklíče a cibuloviny, vám udělají radost hned z kraje jara a krásně rozzáří balkón svými barvami.

suculenty netresky
Zdroj fotografie: Pixabay

Nenáročné a stéle zelené jsou také rozchodníky a netřesky, kterým nevadí slunná a teplá místa. Krásné jsou i půdopokryvné růže, které jsou ovšem náročnější a potřebují chránit před mrazem. Dále můžete vybírat z více druhů okrasných sedmikrásek, violek nebo chejru vonného.

Bylinky a traviny

Bylinky splní hned dvě funkce, budete mít svoje vlastní bylinky na usušení nebo vaření, a zároveň zkrášlí váš balkón. Z bylinek, kterým nebude vadit mráz, můžete vybírat například šalvěj, levanduli, tymián nebo i mateřídoušku a skvělá je i máta, kterou v létě použijete do osvěžujících nápojů. Vysadit na balkón si můžete okrasné traviny, které jsou nenáročné na pěstování a na výběr je z mnoha druhů a barev.

mata peprna
Zdroj fotografie: Pixabay

Výběr je veliký, někdy to chce i větší investici, ale po další roky nemusíte už řešit co vysadíte. Rostlinky jsou navíc mrazuvzdorné, a řešit uskladnění v bytě nebo ve sklepě je někdy oříšek. Tato starost vám s výběrem trvalek také odpadne.

Zdroj: Garden Weasel