Zatočte se zamlženými okny v autě jednou provždy. Velkým pomocníkem je výměna látkových koberečků

Zamlžená okna v autě v podzimních a zimních měsících mohou zkomplikovat řízení, ale existuje jednoduchý trik, jak s tímto problémem efektivně bojovat. Stačí umístit běžný předmět na palubní desku auta a problém zamlžení oken se vyřeší.

i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   


Problém se zamlženými skly auta potrápí v podzimních a zimních měsících nejednoho řidiče. Zkondenzovaná voda se usazuje na sklech a omezuje viditelnost. Řešení tohoto problému však nemusí být tak složité. Existuje trik, kterým si můžete pomoci bez nutnosti odjíždět z domova dříve.

Bez ztráty času

Když nastoupíte do auta a zjistíte, že máte zamlžená okna, stačí jednoduchý trik k tomu, abyste se vyhnuli ztrátě času a frustraci. Hlavní příčinou zamlžení oken je kondenzace, která nastává, když teplý vzduch v interiéru auta přijde do styku se studeným sklem, což způsobí tvorbu vodních kapek.

Nutné snížit vlhkost

Pro řešení tohoto problému stačí snížit vlhkost uvnitř auta. K tomu můžete použít běžný předmět, který je dostupný v každém obchodě s potravinami. Po umístění tohoto předmětu do kokpitu vozu můžete říct sbohem zamlženým oknům. Zamlžená okna jsou častým trápením v období podzimu a zimy, kdy se do interiéru dostává více vlhkosti. Kondenzace, která se na sklech tvoří, může být problém, zejména pokud nám chybí čas a spěcháme do práce. Kromě běžného postupu s větráním vozu lze vyzkoušet i jiný účinný trik.

Kuchyňská přísada

Pokud máte plastovou nádobu a 100 gramů soli, máte vše, co potřebujete. Stačí nádobu se solí umístit na palubní desku. Sůl přirozeně absorbuje vlhkost, což pomůže snížit kondenzaci na oknech. Je důležité vyměňovat sůl každé tři dny, ale tato jednoduchá opatření vám mohou ulehčit život a zajistit, že nebudete zápasit se zamlženými okny. Poté, co nastartujete motor, budete připraveni vyrazit na silnici během několika minut.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Kde se vlhkost bere?

Další možností, jak zabránit vysoké vlhkosti v autě, je vyměnit klasické autokoberce za gumové rohože. Autokoberce v zimním období snadno nasáknou vlhkost a nečistoty, což zvyšuje hladinu vlhkosti v interiéru vozu. Gumové rohože lze jednoduše otřít po každém použití, což minimalizuje zamlžení oken a zlepšuje podmínky uvnitř vozu.

Co říkáte na tento trik pro úsporu času?

Zdroj: Genialne.pl
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články