Zaručený domácí trik na vysoký lesk beze šmouh. Nábytek se bude blyštit novotou a zrcadla a okna budou průzračně čistá - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zaručený domácí trik na vysoký lesk beze šmouh. Nábytek se bude blyštit novotou a zrcadla a okna budou průzračně čistá

Zaručený domácí trik na vysoký lesk beze šmouh. Nábytek se bude blyštit novotou a zrcadla a okna budou průzračně čistá

Umývání oken patří mezi tu méně oblíbenou část úklidu. S touhle vychytávkou už to určitě nebude tak neoblíbená práce!

lestit nabytek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Každá z nás si oblíbila prostředek, jímž nejčastěji myje okna. Co když ale přípravek z drogerie dojde? Pak je možná na čase vyzkoušet triky a netradiční přísady, které používaly už naše babičky. Chci se s Vámi podělit o vynikající domácí zlepšovák, který jsem poprvé vyzkoušela při velkém vánočním úklidu a od té doby ho používám stále. Jde o fantasticky účinný recept na perfektně čisté povrchy bez speciálních přípravků z obchodu.

Co budeme potřebovat:

  • 1 lžíci soli,
  • 1 lžíci aviváže,
  • kbelík s vodou (cca 1,5 – 2 litry).

Postup: Do kbelíku nalijeme obyčejnou vodu z vodovodu, přidáme sůl a aviváž a důkladně rozmícháme. A nyní se můžeme pustit do používání tohoto domácího prostředku. Je fantastický i na mytí podlah – obzvláště dlažby, protože zanechává úžasný lesk a nezůstávají po něm žádné šmouhy. V případě tohoto receptu je výborné to, že už nemusíte dodatečně leštit. Navíc celý byt krásně voní, o což se zasluhuje přidána aviváž.

cistice
Zdroj fotografie: Unsplash

Tento domácí zlepšovák můžete použít prakticky na všechny lesklé povrchy v domácnosti, speciálně pak v koupelně. Vyzkoušejte ho při nejbližším úklidu a sami uvidíte výsledek. Pokud nemáte aviváž, můžete místo ní do vody přidat obyčejný zelený šampon nebo balzám na vlasy . Oba produkty fungují výborně, i když z mé vlastní zkušenosti má přidání aviváže nejlepší výsledky.

Babičky radí vanilkový pudink

vanilka 1
Zdroj fotografie: Unsplash

Oblíbenou přísadou našich babiček na mytí oken byl vanilkový pudink. Sáček rozmíchaly přibližně v pěti litrech vlažné či teplé vody, skla takto umyly a poté je doleštily suchým hadříkem. Jestli se rozhodnete tuto metodu vyzkoušet, můžete si vzít na pomoc místo stěrky nebo hadříku postaru novinový papír. Ještě lepším způsobem, jak vyleštit okna, jsou pak staré silonky.

Zdroj: Quick and Dirty Tips, How Stuff Works