Zdravá a chutná snídaně vás nakopne na celý den
adbz.cz » Hobby » Základem úspěšného dne je zdravá a vydatná snídaně. Aby nakopla na celý den, musí obsahovat tyto suroviny

Základem úspěšného dne je zdravá a vydatná snídaně. Aby nakopla na celý den, musí obsahovat tyto suroviny

Snídaně je základem každého dne, ale kdo ji má pořád vymýšlet a vylepšovat. Podívejte se na chutné a vydatné snídaně, které se nikdy neomrzí.

snidane nahled
Zdroj: Pixabay

Chutná a zdravá snídaně by měla být základem u každého člověka. Jen s ní budete daleko lépe fungovat, než když strávíte ráno s hrnečkem kávy. Jde jen o to si zvyknout a nalézt něco, co vám bude chutnat. Na druhou stranu je výhoda v tom, že si k snídani můžete opravdovou bombu jak ve sladké formě, tak i ve slané. Možná ale zjistíte, že budete muset o něco dříve vstávat. Podívejte se na nějaké tipy na zdravou a kvalitní snídani.

Když snídani dominují vločky

Vločky jsou oblíbeným pokrmem. Obsahují vlákninu, jsou chutné a skvělé pro nastartování dne. Někdo si je přidává do jogurtu třeba s ovocem. Někteří dávají přednost klasickému müsli, které je ochucené již z obchodu. Velmi chutné jsou ale vločky opražené na troše másla. Za prvé budou krásně křupavé a za druhé se budete olizovat, chutnají totiž naprosto dokonale a voní po másle. Přidat můžete i oříšky.

cereali vlocky snidane
Zdroj: Pixabay.com

Další dobrotu, kterou si lze k snídani připravit je klasicky pečivo. To má ale přece každý, proto neváhejte si ho trochu ozvláštnit. K snídani je lepší zvolit celozrnné pečivo, případně proteinové z vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů. Toto pečivo vás zasytí na celé dopoledne. Na chleba nebo housku můžete zvolit zdravou pomazánku s luštěninami, které budou mít stejnou funkci jako bílkoviny obsažené v pečivu.

Když snídani vládnou vajíčka

Jistě znáte známou snídani z Anglie v podobě vajíček a šunky. Ne jeden Čech si ji z chutí připraví také. Snídaně je sice slavná, ale také důležitá pro tělo. Vejce splní stejný účel jako zmiňované bílkovinové bomby. Vajíčka si můžete připravit na mnoho způsobů. Lze di vymyslet i sladkou variantu v podobě palačinky či vaflí. Krásně naservírovaná snídaně vám, kromě plného žaludku, také zpříjemní den.

snidane palacinky
Zdroj: Pixabay.com

Když už jsme u proteinových snídaní, vhodnou volbou jsou také jogurty z vysokým obsahem bílkovin. Zejména řecké jogurty jsou pro snídani skvělou volbou. Doplnit je můžete různým ovocem. Pokud máte raději lehčí varianty, připravte si k snídani lehké smoothie. Lepší je jej vyrobit spíše ze zeleniny než z ovoce, které je poměrně kaloricky bohaté. V případě, že ráno nestíháte a přeci jen nechcete den začít s prázdným žaludkem, pořiďte si proteinové nápoje.

Zdroj: Harvard Health Publishing