Ztrácí se vám pravidelně jedna z páru ponožek? Liché kousky se ještě dají využít

Jednou z největších záhad je časté ztrácení jedné ze dvou ponožek během praní. Pokud máte hromadu ponožek, které se vám nedaří spárovat, využijte je jedním z těchto způsobů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ve chvíli, kdy je jedna z ponožek ztracena, obvykle ta druhá končí v koši. Pokud jste tedy řádně zkontrolovali pračku, a přesto vám zbyly nespárované ponožky, můžete jim dopřát druhý život. Ponožky mohou mít více využití než jen sloužit jako pokrývka nohou. Pokud nechcete chodit s odlišnými ponožkami, ani opuštěné ponožky vyhazovat, vyzkoušejte jeden z těchto tipů, jak je dále využít.

Využijte ponožky při úklidu

Byť se to na první pohled nezdá, ponožky jsou skvělou pomůckou při úklidu domácnosti. Opuštěná ponožka totiž může posloužit jako dokonalý hadřík, který jednoduše navléknete na ruku a jakýkoliv povrch jim vyčistíte. Obzvlášť účinná tato metoda může být v případě čištění okenních žaluzií. Dostanete se tak ale i do různých jiných štěrbin a zákoutí, kam se vám s běžným hadříkem jen těžko dostává. Ponožku můžete po dokončení úklidu vyprat a opět kdykoliv použít.

Ponožky jako ochrana před poškrábáním podlahy

Zvlášť dřevěné podlahy bývají velmi náchylné k různým škrábancům od nábytku. Abyste rýhám ve své podlaze předešli, jednoduše navlékněte ponožky na nohy židle nebo stolu, kterým často po podlaze šoupete. Ponožky můžete libovolně ozdobit a celému prostoru tak dodáte hravý nádech. Nábytek se bude po podlaze snadno pohybovat, aniž by po sobě zanechával na podlaze šrámy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyrobte z ponožek hračku

Nejen svého domácího mazlíčka můžete potěšit tím, že z opuštěné ponožky vytvoříte hračku. Jednoduše ponožku vyplňte libovolným měkkým materiálem (ideální je pro tuto práci vata nebo molitanová drť) a vytvarujte a sešijte do požadovaného tvaru. Dozdobit ji můžete knoflíky, stužkami nebo malými zbytky látky. Během chvilky máte hračku pro svého čtyřnohého mazlíčka připravenou.

Co děláte s opuštěnou ponožkou vy?

Zdroj: HomeStorage
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Za staré telefony jsou sběratelé ochotni zaplatit majlant. Motorola má cenu i 100 tisíc Kč
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund