Už žádní moli a zároveň krásně provoněný dům. Osvěžovač z přírodních surovin je hotový za 10 minut a vydrží měsíce

Výroba domácího osvěžovače vzduchu není těžká. Budete potřebovat jen několik ingrediencí a starou punčochu nebo pytlík.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Stává se vám, že je doma cítit nepříjemný zápach ať už z ventilace, nebo z bot po jejich celodenním nošení, nebo si jen potrpíte na to, aby byl váš domov provoněn příjemnou a nevtíravou vůní? Ať tak nebo tak, můžete si sami doma s použitím několika dostupných ingrediencí vyrobit osvěžovač vzduchu za pouhých 10 minut. Ten vaše bydlení provoní a navodí příjemnou relaxační atmosféru. Takový osvěžovač lze použít v celém domě nebo na jednotlivých místech, jako jsou komody, kuchyňské zásuvky a skříňky.

Jak si vyrobit vlastní domácí vůni

Takto po domácku vyrobená vůně je levná. Budete potřebovat kávová zrna, pomeranč a punčochy nebo plátěný pytlík. Oloupejte pomeranč a kůru z něj nechte usušit. Pro urychlení procesu můžete použít mikrovlnnou troubu. Stačí jen několik minut při nízkém výkonu. Sušenou pomerančovou kůru rozemelte v mixéru. Kávu nemelte, použijte celá zrna. Připravte si tolik kousků punčoch, kolik pytlíků s vůní budete potřebovat, a naplňte je směsí drcené pomerančové kůry a kávy v poměru 2 : 1. Pak už jen umístěte osvěžovač, kam chcete.

Tato vonná směs je jen jednou z mnoha možností, jak si lze provonět domov. Záleží jen na vás a na tom, jaké vůně máte rádi. Punčochy můžete naplnit sušenou levandulí nebo směsí skořice, hřebíčku a badyánu. Použít můžete i jiné bylinné nebo kořeněné směsi – nebo jejich kombinace. Dejte si však záležet na tom, aby ingredience, které do punčochy dáváte, byly vysušené. Čerstvé by mohly mít opačný efekt a rychle by podlehly hnilobě nebo plísni.

Kde domácí osvěžovač použít

Takto připravenou vůni můžete umístit do koupelny, kde navodí příjemnou atmosféru, nebo ji můžete vložit do prádelníku či skříně, kde kromě toho, že hezky provoní oblečení, ho navíc ochrání i před moly. A umístnění domácí vůně mezi prostěradla nebo ručníky vám zajistí, že vaše oblíbená vůně vás bude provázat opravdu všude.

Vůně pomeranče a kávy iZdroj fotografie: Depositphotos

Takto připravený osvěžovač lze použít i v autě. Pokud cestujete, nezapomeňte si ho přibalit do kufru. Zajistí vám svěží oblečení, ať jste kdekoliv, a navodí pocit domova. Směs můžete dát i do páchnoucích bot nebo ji můžete vložit i do povlaku na polštář, abyste se při usínání obklopili uklidňující vůní.

Jakou směs vůní pro domácí osvěžovač vzduchu byste zvolili vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články