Nasbírám pár šišek a provoním jimi celý dům. Jednoduchý trik jsem okoukala od babičky, už když jsem byla malá

Jednoduchý způsob, díky kterému váš domov provoníte. Kdykoliv přijdete domů, přivítá vás vůně lesa. Nechte se touto vůní okouzlit a vytvořte si doma voňavou atmosféru.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

S každou vůní si dokážeme spojit určitý vjem. Můžeme si vybavit i dávno zašlou vzpomínku jen tím, že ucítíme něco známého. Díky vůním si tak můžete snáz zapamatovat významné momenty. Abyste svůj domov provoněli, můžete využít vonné svíčky nebo difuzéry či aroma lampy a esenciální oleje. Můžete si i jednoduše přinést kus přírody domů a nechat ji provonět celým prostorem.

Jak rozvonět domov pomocí šišek

V krásný podzimní den to každého láká na procházku do přírody. Ještě na chvíli si užít sluníčka a tepla. Poslouchat, jak šustí listí a nasávat tu energii, než se příroda a vše v ní uloží k zimnímu spánku. Až na takovou procházku do lesa vyrazíte příště, nezapomeňte se podívat po šiškách. Můžete je doma využít místo vonných difuzérů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V lese vyberte šišky, které se vám líbí. Jakmile přijdete domů, omyjte je vodou a na hodinu je vložte do předem vyhřáté trouby na 80 °C. Následně smíchejte vodu s pár kapkami libovolného esenciálního oleje (například s vůní skořice) a přelijte do rozprašovače. Rozprašovačem šišky postříkejte a vložte je do sáčku. Takto ošetřené šišky nechte v sáčku přes noc a ráno máte přírodní aroma difuzér hotový. Je to velmi jednoduché, rychlé a levné.

Při výběru dejte raději přednost borovicovým šiškám. Díky svému tvaru je můžete snadněji posadit na vybrané místo. Kromě toho, že budou pozvolna uvolňovat příjemnou vůni, budou i hezkou dekorací kamkoliv je postavíte. Do větších prostor můžete umístit více šišek a ty strategicky po pokoji rozmístit nebo postavit více šišek vedle sebe. Vytvoříte tak příjemnou atmosféru, do které se budete rádi vracet vy i vaši blízcí.

@jillcomesclean DIY scented pine cones! #diyproject #holidayvibes #holidaydecor #ASOSChaoticToCalm #learnontiktok #holidaytiktok ♬ Christmas song „Let’s decorate“ – 3KTrack

Jaké využití pro šišky znáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat