Kreativní táta zužitkoval staré PVC trubky. Jeho nápad všechny ohromil
adbz.cz » Hobby » Kreativní tatínek zužitkoval staré PVC trubky. Jeho nápadem jsou všichni ohromeni

Kreativní tatínek zužitkoval staré PVC trubky. Jeho nápadem jsou všichni ohromeni

PVC trubky mají v současnosti mnohem více využití, než jako pouhý přívod a odvod vody. Tento muž dostal jednoho dne báječný nápad, kterým se inspirovaly už stovky lidí.

pvc trubky krychle
Zdroj fotografie: S vědomím uživatele diycreators

Spousta předmětů, které se kolem nás denně nachází, se dá využít i mnoha jinými způsoby, než k čemu byly primárně určeny. PVC trubky jsou skvělým materiálem. Tyto trubky je velmi jednoduché nařezávat, spojovat i ohýbat. Vyrobit z nich můžete množství věcí, například i sprchu pro vašeho psa. V horkých dnech ji váš čtyřnohý mazlíček jistě ocení. Vám se zase bude hodit v případě, že se váš pes z procházky vrátí celý od bláta. Postup je velmi snadný a zvládnete to doma i vy. 

Sprcha pro psa z PVC trubek

Pokud vám při sprchování psa často chybí jeden pár rukou navíc, tuto vychytávku jistě oceníte. Pes si pod takovou sprchu jednoduše vleze, a vy máte obě ruce volné, abyste jej ve sprše pořádně vydrhli. Takto vyrobená sprcha je navíc plně rozložitelná a výborně skladná. Vytáhnout ji můžete jen v případě potřeby a nebude vám nikde překážet. 

Připravte si jednotlivé díly

K výrobě sprchy pro psa budete potřebovat jednotlivé PVC součástky a trubky. Připravte si 8x třícestné koleno, ¾ hadicový otočný adaptér, ¾ koleno, odříznutou hadici, 3x ¾ „téčko“ a 11,5 m PVC trubky. PVC trubku nařežte na 8 kusů po 79 cm, 3 kusy nařežte na 101,6 cm, 1 kus na velikost 100 cm, další kus na 93 cm, jeden malý kousek o velikosti 5,7 cm a poslední kousek velký 4,4 cm.

trojcestne dily kolena trubky
Zdroj fotografie: S vědomím uživatele diycreators

Sestavení konstrukce sprchy

Jakmile máte vše potřebné připravené, začněte sprchu postupně sestavovat. V této fázi budete potřebovat 8x trojcestné koleno a 8x nařezané kusy PVC trubky o velikosti 79 cm, 2 trubky o velikosti 101,6 cm a trubku o velikosti 92,7 cm, na kterou přidejte hadicový adaptér. 

Připojte vodu

Aby vám konstrukcí mohla protékat voda, je potřeba připravit přívod vody. Vložte trubku o velikosti 5,7 cm do trojcestného kolena. Přidejte jedno z „téček“ a za něj kousek trubky o velikosti 4,4 cm lícem nahoru. Dále přidejte koleno a adaptér otočné hadice. 

Navrch konstrukce dejte další díl

Doprostřed vrchní části umístěte další díl PVC trubky. Přiměřte si veškeré díly a naznačte si, kde bude třeba obvodové trubky naříznout. Poté mezi naříznuté truby vsuňte na každé straně 1 x „téčko“ a mezi ně trubku o velikosti 101,6 cm. 

zaznaceni vymerenych der
Zdroj fotografie: S vědomím uživatele diycreators

Vytvořte do trubek otvory

Aby voda z trubek mohla stříkat ven, musíte do nich vyvrtat díry. Nejprve si na trubky vyznačte jednotlivé body. Začněte alespoň 8 cm od kraje každého konce a následně udržujte vzdálenost mezi každým dalším bodem alespoň 5 cm od sebe. Jakmile máte všechny body vyznačené, můžete začít vyvrtávat díry. 

Testování a připojení na vodu

Jakmile máte všechny otvory vyvrtané a sprchu znovu sestavenou, připojte ji na vodu a zapněte. Snadno můžete s jednotlivými trubkami otáčet a ovlivnit směr, kterým voda stříká. Následně používejte, kdykoliv bude třeba, aby byl váš psí parťák zase dokonale čistý.