Víme, jaké řezané květiny vydrží nejdéle ve váze

Chcete se z kytice dlouho radovat? Pak musíte chytře vybírat, z jakých druhů květin bude navázána. Některé totiž vydrží déle.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vybrat pěknou kytici stojí mnoho úsilí. Vybíráte nejen barvu, ale i její kompozici a výběr použitých květin. Pozor však na použité druhy květin. Některé usychají dříve než jiné. Okvětní lístky pak začnou opadávat a vám zbyde holé kytka bez květů. Z jakých květin kytici nejlépe poskládat, aby dlouho vydržela? 

Tipy na druhy květin, které jsou dlouho čerstvé 

  1. Chryzantémy – Jde o podzimní rostlinu. Mají bohaté květy v mnoha odstínech a různých typech okvětních lístků. Chryzantémy jsou pro někoho hřbitovní kvítí, ale věřte že ve váze budou nádherné. Při dobré údržbě, jako je pravidelné vyměňování vody, vydrží až dva týdny. 
iZdroj fotografie: Pixabay
  1. Orchideje – Vnímáte je spíše jako rostlinu na okně v květináči. Avšak odrůdy cymbidium nebo anthurium vydrží až měsíc. Rostlině ve hlíně se to nevyrovná, ale i tak získáte dlouhodobé květinové aranžmá. 
iZdroj fotografie: Pixabay
  1. Karafiáty – Ne moc oblíbená kytice, protože je spojována s komunisty, ale dlouho kvetoucí, až 3 týdny. Její výjimečnou zvláštností je to, že na sebe dokáže vázat barvy.  
iZdroj fotografie: Pixabay
  1. Cínie – Se hojně vysazují na zahradách. Jsou mezi lidmi známé jako slaměnky a dají se usušit. Rostou ve skutečně velkém počtu barev. Při seříznutém stonku kvetou až 12 dní. 
iZdroj fotografie: Pixabay
  1. Alstroemerias – Můžete ji v obchodě objevit i jako peruánskou lili. Má bohaté květy, a proto je často používaná do květinových vazeb. Kosatce vydrží i dva týdny. 
  1. Lilie – opět rostlina s více květy, které se v časových intervalech postupně otevírají. Pokud vybíráte kytici s liliemi, platí, že se vybírá ta s neotevřenými květy. Ve vodě se budou po dobu dvou týdnu pomalu otevírat. 
iZdroj fotografie: Pixabay
  1. Allium – Také okrasná cibule, má velmi dlouhý stonek. Lze ji seříznout do téměř jakékoliv délky. Po seříznutí vydrží dva týdny. 
iZdroj fotografie: Pixabay

Tip na závěr

Kytici važte raději s vice druhů květin. Jedině tak víte, že bude stále kvést. Postupně otevíráni je uklidňující.

Zdroj: BHG 

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články