Vzala vánoční ozdoby a začala je připevňovat na kovový věšák. Za 10 minut se chlubila krásným výsledkem

V době, kdy ceny zboží, potravin i služeb neuvěřitelně letí vzhůru, se hodí každá rada, díky které můžete ušetřit. Výroba efektní vánoční výzdoby je hračka, a navíc levná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nádherně vyzdobené domácnosti i obydlí jsou neklamným znamením, že se rychle přibližují nejkrásnější svátky v roce. Pokud jste se ke zkrášlení domova ještě nedostali, je ten nejvyšší čas začít. Je možné, že vás zejména v současné vlně obrovského zdražování odradily ceny vánočních ozdob v obchodech. Efektní a levnou výzdobu si ale můžete snadno vyrobit sami. Dokonce je to tak jednoduché, že to zabere jen pár minut, a zvládnou to i děti.

Vystačíte si jen s ramínkem

Vánoční atmosféru dodá vašemu obydlí i obyčejný, ale působivý věnec, který můžete zavěsit třeba na vchodové dveře. V obchodech za něj zbytečně dáte přemrštěnou cenu, přitom se dá vyrobit jednoduše, levně a nemusíte být ani zdatný domácí kutil. Opravdu si vystačíte jen s minimální zručností a můžete do výroby zapojit klidně i děti. Budete potřebovat jen vánoční koule, stuhu na ozdobu a obyčejné ramínko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zapomeňte ale na komfortní plastová nebo dřevěná ramínka, na kterých visí vaše oblečení ve skříni. Potřebujete úplně obyčejné ramínko z kusu drátu. Taková bývají v levnějších hotelech. Když ho nemáte, vystačíte si s kusem drátu. Nejdřív z ramínka nebo z drátu vytvoříte kruh. Háček, který se zavěšuje, nechte, jak je. Pokud použijete drát, myslete na to, že ozdobu budete zavěšovat, takže háček musíte vytvořit.

Koule stačí jen navléknout

Jakmile máte ramínko nebo drát vytvarovaný, už jenom stačí, abyste na něj postupně navlékli koule. Využijete háčku, kterým je každá koule opatřená. Můžete použít skleněné, ale mnohem praktičtější a současně levnější jsou koule plastové. Fantazii a kreativitě se meze nekladou. Koule mohou být pestrobarevné, různě velké, případně mohou mít ozdoby, které běžně věšíte na stromeček, v podstatě jakýkoliv oválný tvar.

Během chvilky uvidíte, jak vám přímo pod rukama začne vánoční věnec z koulí vznikat. Jakmile navléknete poslední kouli, konce drátů omotáte kolem sebe a velmi efektní ozdoba dveří nebo stolu je téměř hotová. Nakonec věnec můžete ozdobit mašlí. Háček ramínka poslouží k zavěšení věnce, případně z něj můžete vytvořit očko. To samé, tedy očko nebo háček, udělejte v případě, že jste použili drát. Sousedé i rodina tuto jednoduchou vánoční výzdobu jistě ocení.

Jaké tipy máte na výrobu vánočních ozdob?

Zdroj: AJsCraftRoom
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články