Vedle sídlištního paneláku vyrostl zcela netradiční a moderní rodinný dům - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vedle sídlištního paneláku vyrostl zcela netradiční a moderní rodinný dům

Vedle sídlištního paneláku vyrostl zcela netradiční a moderní rodinný dům

Dům je osazen v trochu neobvyklém prostředí. V okolí se nacházejí panelákové domy, které zde vyrostly už v 80. letech a rodinné domy, které zde vznikaly od 60. let. Dům se nachází v zahradě jednoho staršího rodinného domu a zároveň i na pozemku jednoho z rodičů klientů a základním „kamenem“ pro stavbu se stalo dřevo, protože je to typický materiál pro stodoly, kterého v tomto malebném městě můžete najít mnoho.

DomT Martin Boles Architect 04 1024x677 1

Dům má rozlohu téměř 140 m² a jižní část je prosklená, což perfektně koresponduje s okolní přírodou a zároveň do domu proniká dostatek slunečního světla a tepla.

Zaujme svou rozlohou

Nachází se zde i terasa, která propojuje dům se zahradou a staršími stromy, které se zde nacházejí. Exteriér je obložen smrkovým dřevem a lehká konstrukce je doplněna betonovými nosníky a ocelovými sloupky. Jeho výjimečnost spočívá právě ve starých odrůdách, například hrušek, ale najdete zde i 3 staré břízy, které se nacházejí v zahradě a byly vysazeny ještě rodiči klientů. Mezi další výjimečné faktory patří samotná poloha a také historie rodiny, která dům vlastní a má osobní vztah k pozemku.

domsr2
Zdroj
Z venku nenápadná dřevostavba

Dřevo jako nejdůležitější materiál

Smrk je tradiční lokální materiál, a právě proto je v interiéru mnoho smrkových konstrukcí, povrchů a doplňků. Jádro domu tvoří jídelna, obývací část a kuchyň. V obývací části se nachází kachlová kamna, které pomáhají vytápět celý dům. Při návrhu si autoři dali záležet na tom, aby byl domek energeticky efektivní. Obvodové stěny mají tloušťku 45 centimetrů, a tudíž jsou dostatečné během studené zimy. Navzdory modernímu vzhledu se díky použitým přírodním materiálům dokonale spojuje se strukturou, která se nachází v okolí.

domsr4
Luxusní terasa s franzouzskými okny nesmí chybět

I v podkroví je mnoho prostoru

V podkroví najdete prostory, které slouží jako ložnice a dětský pokoj. Nachází se zde také pokoj pro hosty, ve které můžete relaxovat nebo tento prostor využívat jako pracovní. V pokojích se nacházejí střešní okna, což dotváří celý vzhled a je to také jistá úspora, co se energií týká. Pokud je navíc v létě velmi horko, dům můžete vyvětrat tak, že pootevíráte střešní okna.

domsr7
Moderní, vzudšná a přesto praktická kuchyň spojená s jídelnou

Skutečný unikát

Tento domek nás osobně zaujal, protože je to něco trochu jiného, ​​než běžně můžeme vidět. Je skvělé, že „jiné“ domy vznikají stále častěji. Viděli jste už podobný dům někde ve svém okolí, nebo v takovém už bydlíte?

domsr5
Prostorný obývacjí pokoj s krbem a relaxační zónou