20letý Erik strávil po maturitě rok v divočině bez kontaktu s lidmi. Sám si postavil snový srub bez jakékoliv pomoci

Každý má vlastní sny a představu o tom, jak jednou bude žít. Mladý Erik se rozhodl, že se nechce vydat zajetou cestou a rozhodl se si postavit vlastní srub.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakmile Erik Grankvist absolvoval střední školu, cítil, že nechce dělat to samé, co většina jeho vrstevníků. Chtěl dělat něco úplně nového a jiného. Cítil, že jej neláká moderní život a rozhodl se přemístit doprostřed lesa a postavit si tam za použití tradičních metod, materiálů a nástrojů vlastní srub. Pracuje na něm již celé dva roky.

Nenechte se odradit od svých snů

Roku 2019 bylo Erikovi 18 let, což byl pro něj čas rozhodnout se, co se s jeho životem nyní bude dít. Již před dosažením tohoto věku často brouzdal po internetu a četl si příběhy lidí, kteří si sami dokázali vybudovat něco z ničeho. Obdivoval jejich odhodlání a taky to, že vše dokázala vytvořit sami, jen za pomoci své vlastní trpělivosti, víry a odhodlání.

iZdroj fotografie: Freepik

Věděl, že chce být jako tito lidé. Že chce mít vlastní svobodu a vytvořit něco, co bude jen jeho dílem a na co bude moct být jednoho dne hrdý. Začal tedy plánovat, jak by mohla probíhat jeho vlastní stavba, která by se ve výsledku stala obyvatelným srubem. Rozhodl se ji začít uskutečňovat v lesích severně od Sala na rodinné půdě.

Nebojí se dřít pro vlastní sen

Věděl jsem, že se chci odstěhovat ze Stockholmu a že chci jít do lesa. Částečně jsem v této zemi vyrostl a cítil jsem, že to je správné místo, kam patřím.“ svěřil se Erik Grankvist. Věděl, že to nebude žádná sranda a bude se muset opravdu snažit, aby svůj sen uskutečnil. Seká, piluje a používá další tradiční nástroje, kácí dřevo a zpracovává jej pro svůj budoucí domov.

iZdroj fotografie: Freepik

Jediné, v čem si nechává pomoci moderní technikou je, když používá traktor. Jeho práce je těžká a časově náročná. „Ze začátku jsem jen řídil, téměř 10 hodin každý den, abych si převezl materiál. Docela z toho bolely záda. Dokonce jsem přibral 10 kilo.“ trochu si mladý hoch postěžoval.

Zdroj: svt NYHETER

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články