Vyrobte si letos své originální vánoční ozdoby. Inspirativní nápady z toho, co dům dal, mají šmrnc

Každý chce mít o Vánocích kouzelně vyzdobený dům. Vy si však můžete letos snadno vyrobit sváteční ozdoby pro váš domov a ještě ušetřit.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rok se s rokem sešel a jsou tu opět všemi milované Vánoce. Vlastně každý člověk se na ně těší, protože jsou to svátky klidu a míru, ve kterých by se nikdo neměl s nikým hádat. A mít krásně vyzdobený dům chce asi každý člověk. Některé ozdoby si můžete vyrobit doma, nebude vás to skoro nic stát a můžete tím zabavit i vaše děti.

Závěsné zvonečky

Jediné, co pro výrobu těchto zvonečků budete potřebovat, jsou různé železné formičky, tavná pistole a nějaká stužka. Naskládejte formičky na sebe a ty poté spojte pomocí lepidla z tavné pistole. Na spodní stranu poté přilepte nějaké ozdoby, aby vašemu zvonku nic nechybělo. Nahoře poté už jen přilepte mašličku, abyste je mohli zavěsit, a také můžete přidat nějaké větvičky.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Becky Stayner

Ozdoby na závěsy

Přijdou vám vaše závěsy nudné a nevíte, jak byste je vánočně ozdobili? Pak se vám určitě zalíbí tento jednoduchý tip. Svým závěsům dodáte šmrnc tím, že jednoduše na stužku navléknete nějaké baňky a tu stužku poté obmotáte kolem závěsu a utáhnete. Bude to vypadat krásně a nezabere vám to moc času.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Becky Stayner

Věnec z nití

Pokud máte doma velké množství cívek, na kterých jsou namotané nitě, teď je využijete. Bude vám stačit, když si koupíte polystyrenový věnec a na něj postupně nalepíte právě tyto cívky. Můžete lepit, jak se vám bude chtít, a když ještě k tomu sladíte barvy, bude to vypadat opravdu nádherně. Můžete si ho pověsit třeba na vstupní dveře, tam se bude krásně vyjímat.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Brian Woodcock

Bonbonové dekorace

K tomuto věnci vám stačí, když koupíte sladké cukrové tyčinky. Ty poté uspořádejte do kruhu tak, aby všechny háčky směřovaly stejným směrem. Přilepte je k sobě tavnou pistolí. Doprostřed přilepte bonbony stejných barev a nakonec provlečte stužku dvěma tyčinkami, abyste je mohli zavěsit. Je hodně způsobů, jak tyto sladké věnce vyrobit, ale tento je asi nejjednodušší a i nejhezčí.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Brian Woodcock

Stromeček z knížek

Pokud máte doma knížky, které mají stejně barevný obal, ideálně zelený, můžete si z nich jednoduše vytvořit vánoční strom. Bude stačit, když na tři police naskládáte knihy tak, aby to vizuálně připomínalo stromeček. Mezi knihy poté jednoduše zastrčte různé větvičky, ozdoby, šišky a další drobnosti, které se budou hodit.

Jaké vánoční ozdoby si vyrábíte vy?

Zdroj: CountryLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články