V Itálii vznikají květinové pavilony, kde se bude očkovat proti COVID-19

Stefano Boeri je hlavním autorem konceptů a pavilonů pro očkovací kampaň proti COVID-19. Společně s týmem vytvořil Boeri architektonický a komunikační koncept, který stojí za kampaní na očkování proti COVID-19.

i Květiny kráse pomohou
                   
iZdroj fotografie: Květiny kráse pomohou
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jarní květ má vyjadřovat vyrovnanost a regeneraci

Heslo „S květinou ožívá Itálie“ obsahuje kromě textu logo kampaně, kterým je jarní květina. Logo pak najdete po celé Itálii v dočasných pavilonech, kde proběhne očkování proti COVID-19, stejně jako v mobilních centrech na veřejných místech.

Autoři loga chtějí květinou vyjádřit hlavně regeneraci a vyrovnanost. Očkování bude podle nich aktem občanské odpovědnosti. Vyjádříte tím také lásku k druhým a znovuobjevení života. Očkování by nás všechny mělo přivést zpět do života, do kontaktu s ostatními a do přírody, která nás obklopuje.

Integrovaný návrh, který italský architekt představil, zahrnuje tři prvky. Návrh už byl schválený a spojuje očkovací kampaň s květinou, která je ikonou biologické rozmanitosti, která se v Itálii vyskytuje, ale také symbolem cyklu života. Logo je inspirováno květem prvosenky jarní, která vykvétá brzy na jaře.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Velké květy budou vidět na střechách nebo bočních stěnách center

Pavilony budou snadno demontovatelné a budou se moci sestavit znovu kdekoliv. Postaveny budou hlavně na italských náměstích a veřejných prostorech. Kromě toho, že květina bude viditelná ze střech nebo ji uvidíte na bočních stěnách očkovacích center, objeví se také na kruhovém pavilonu, který přebírá textilní kryt s kombinací různých přírodních biologicky odbouratelných materiálů. Na střeše bude umístěn systém fotovoltaických panelů, který je navržený tak, aby generoval dostatek elektřiny pro celý pavilon. Příčky budou vytvořeny pomocí textilních systémů, které jsou lehké, flexibilní, absorbují zvuk a jsou neprůhledné. Vnitřní prostory budou vybaven tak, aby se jednoduše dala podávat vakcína proti COVID-19.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články