Ještě je nevyhazujte – vyrobte si nejlevnější a nejúčinnější hnojivo, které vzkřísí i rostliny na pokraji smrti

Jen dvě přísady budete potřebovat na výrobu univerzálního hnojiva pro rostliny, které dotváří dokonalý vzhled vaší domácnosti. Vodu a ricinový olej.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud vaše pokojové rostliny nevypadají svěže, možná potřebují jen trochu víc péče. Bez přísunu živin budou růst pomalu, budou jim žloutnout a opadávat listy, a o tom, že by kvetly, nemůže být ani řeč. Existuje však spousta způsobů, jak správný růst nastartovat. Jedním z nich je domácí hnojivo, které si můžete snadno vyrobit sami jen ze dvou ingrediencí. Má nezvykle silné účinky a vaše pokojové květiny pak budou vypadat prostě úžasně.

Zahrádkáři považují olej za zázrak

K výrobě účinného hnojiva budete potřebovat pouze vodu a olej z jedné z nejstarších a nejjedovatějších rostlin na světě. Řeč je o nádherném skočci, který je velmi známý právě pro ricinový olej extrahovaný z jeho semen. Jakmile vaše pokojovky neprospívají, nerostou, opadávají jim listy a nenasazují poupata, je domácí hnojivo z vody a ricinového oleje tím pravým.

Jako hnojivo lze ricinový olej použít pro všechny druhy pokojových rostlin, ale třeba také pro stromy. Podpoří růst, rostlinám se zvětší listy a prodlouží se doba kvetení. Podle zkušených zahradníků je ricinový olej prostě zázrak. Dokonce pomůže vzkřísit velmi zanedbané a téměř mrtvé rostliny, o které jste se roky nestarali, nikdy je nehnojili ani nepřesadili do nové půdy.

Roztok aplikujte na rostliny okamžitě

Domácí hnojivo ze zázračného oleje ze semen skočce vyrobíte naprosto jednoduše. V litru vody rozmíchejte jednu lžičku ricinového oleje. Pořádně protřepejte a hned aplikujte. Je to důležité, protože olej se ve vodě nerozpouští. Roztok nastříkejte na listy i ke kořenům. Předtím ale rostlinu zalejte vodou, abyste předešli riziku, že ji roztok spálí. Ideální doba, kdy byste měli rostliny takto hnojit, je v době, kdy nasazují pupeny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ricinový olej je běžně k dostání v obchodech a není drahý. Rozhodně ho ale nepoužívejte na rostliny neředěný, protože by je spálil. Olej stejně jako slupky a moučka z ricinových bobů obsahuje pro zdravý růst rostlin zásadní prvky, jako je dusík a fosfor. Moučka je také zdrojem vápníku, hořčíku, síry, zinku, železa a mědi. Kromě toho je účinná i proti škůdcům na zahradě.

K čemu ještě používáte ricinový olej?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování