Díky hořící zápalce vajíčka nepopraskají. Stačí ji vhodit do vody při vaření a fyzikální zákony zafungují

Když nevíte, co připravit k večeři, většinou vsadíte na vařená vejce. Jejich příprava je rychlá, jenomže výsledek nemusí být vždy dokonalý, protože vám při vaření prasknou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vařená vejce patří k nejoblíbenějším pochutinám. Dopřáváme si je ke snídani i svačině, jsou chutnou složkou zeleninových salátů. Jejich velkou výhodou je, že zajistí lidskému tělu dostatečný zdroj bílkovin. Milují je malé děti, senioři i těžce pracující lidé, protože se jimi zasytí. Jenomže při jejich vaření někdy dochází k prasknutí skořápky a vaječný bílek pak může vytéct.

Vajíčka jsou dobrota, které neodoláte

Ve většině domácností jsou vařená vejce stále k dispozici a starostlivé maminky je mají připravené denně v lednici. Není divu, když se dají kombinovat s mnoha surovinami a chutnají báječně. Nutno říci, že jí člověk i očima. Pokud vám bude naservírováno na chlebu či v omáčce prapodivně vypadající vajíčko, nebude vám tolik chutnat. Bohužel se občas stane, že při vaření prasknou a přijdeme o vaječný bílek. Výsledný efekt je tedy mizivý a vejce můžete použít tak jedině do pomazánky.

Trik se zápalkou, který skutečně funguje

Mnoho hospodyněk si láme při vaření vajec hlavu s praskající skořápkou. Jedna lije do vroucí vody ocet, jiná tam sype jedlou sodu, ale ani to vždy nepomůže. Pokud vám vajíčka popraskají, zase až tak moc to neřešíte. Jenomže při barvení vajec na velikonoční pomlázku nastanou potíže. Vejce musí být krásně uvařené a bez prasklin. Za takovou nadílku byste se jistě styděli. Chytré ženy objevily metodu s hořící zápalkou a problému se zbavily.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak to funguje?

Zápalky se najdou v každé domácnosti. Pokud ne, hravě si je v každém obchodě pořídíte. Jedná se o zanedbatelný výdaj a určitě je využijete i při jiných činnostech. Do vařících se vajec vhoďte 3 až 5 zapálených sirek. Dalo by se říci, že dojde k malému zázraku. Fyzikální zákony prostě fungují, protože dojde k malému třesku a vajíčka vám díky tomu už nikdy nepopraskají. Vyhořelou zápalku vhodíte jednoduše do koše a je to.

Jaký fígl máte proti prasknutí vajec vy?

Zdroj: Vazhnoznat
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články