Kdo nečistí filtr myčky, ten zkracuje její životnost. Stačí ho přitom umýt jednou za čas
Používání myčky na nádobí má svá pravidla. Pokud zapomínáte na její filtr, může se vám to po čase nehezky vrátit.
Myčka na nádobí je úžasný stroj, který většině domácnostem šetří práci. Přeci jen stačí přístroj naplnit, zapnout a všechny špinavé talíře, příbory a pomůcky do kuchyně budou krásně čisté. Někteří lidé nicméně zapomínají na kontrolu jejího filtru, což se jim může v budoucnu nehezky vrátit. Právě ten totiž stojí za její správnou funkcí.
Kontrola filtru myčky na nádobí
Pokud tedy myčku na nádobí používáte pravidelně i vy, rozhodně na kontrolu jejího filtru nezapomínejte. Mohlo by totiž dojít k tomu, že se v něm postupem času začnou hromadit nečistoty a voda jím nebude moci protékat tak snadno, jako tomu bylo dřív. Ve výsledku tak nádobí zůstane špinavé a vnitřní část přístroje začne dle webu BHG nehezky zapáchat.
Řešením v tomto případě je tedy jeho pravidelné čištění. Abyste se ochránili před potížemi, měli byste se na to zaměřit každý týden nebo maximálně jednou za dva týdny. Filtr stačí vyndat z přístroje, opláchnout vodou a poté zase vrátit zpátky. Tímto způsobem zajistíte, že si udrží svou funkci a vy při příštím zapnutí myčky obdržíte očekávaný výsledek.
Pomůže také ocet a jedlá soda
Nicméně pokud by byl filtr příliš zanesený a vy byste si nevěděli rady, jak ho důkladně vyčistit, je třeba na to jít správným způsobem. Začněte tím, že do myčky nasypete polévkovou lžíci jedlé sody a sklenici octa. Poté nastavte program na nejvyšší možnou teplotu a nechte ho běžet. Pozor, že by v tomto případě nemělo být uvnitř žádné nádobí.
Jakmile program skončí, filtr myčky bude dokonale čistý a navíc tímto způsobem zbavíte přístroj veškerého zápachu. Oba prostředky totiž dle webu Genialne velmi dobře dezinfikují, ničí usazené bakterie a odstraňují vodní kámen. Tento druh očisty se proto také vyplatí provádět častěji, abyste podpořili funkci přístroje a ochránili ho před problémy.