Tajný tip květinářek na jediný správný způsob zalévání orchidejí. Pokvetou celý rok o sto šest

Jednoduchý trik při zalévání zajistí, že vaše orchidej pravidelně pokvete a bude dostatečně vyživená. Stačí jen jedna obyčejná ingredience.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Orchideje jsou neuvěřitelně krásné rostliny s úžasnými květy v mnoha barevných provedeních. Kromě toho je také jednou z nejdéle a nejčastěji kvetoucích pokojových rostlin. Když si tuto exotickou krásku pořídíte, asi čekáte, že vás i nadále bude těšit záplavami nádherných květů. Nejčastěji se však setkáte s tím, že jakmile uvadnou a opadají původní květy, se kterými jste si orchidej přinesli z obchodu, na další pupeny s květovou nadílkou čekáte marně.

Odpovídající péče je klíčem k úspěchu

Faktem je, že doma pěstované orchideje, vyžadují náležitou péči a podporu. Pro posílení a zlepšení růstu a květu není nutné kupovat žádné drahé urychlovače růstu, které navíc nemusí mít odpovídající výsledky. Pozitivní vývoj rostliny můžete povzbudit jednoduchým lékem: peroxidem vodíku, který přidáte do odstáté vody připravené na zálivku.


iZdroj fotografie: Pixabay

Peroxid vodíku není hnojivo, ale působí jako stimulant, navíc nemá kumulativní účinek. proto se v tomto případě nemusíte bát předávkování nebo popálení květiny. Peroxid vodíku totiž nepůsobí přímo na rostlinu, ale na vodu: po smíchání ji nasytí vodíkem, který se následně rozloží na kyslík a vodu. Nasycení orchidejí kyslíkem pomáhá zlepšit a revitalizovat kořenový systém a zvýšit počet pupenů.

Jak na speciální zálivku?

Výše zmíněný roztok lze připravit na základě poměru 1 polévková lžíce 3% peroxidu vodíku na 1 litr odstáté vody. Pokud vám s peroxidem ujede omylem ruka, nic se nestane, ale jako vždy zde platí, že méně je více. Protože voda s peroxidem vodíku není opravdovým hnojivem, lze ji použít v kterékoliv vegetační fázi: nejen před kvetením, ale také během růstu listů.


iZdroj fotografie: Pixabay

Samozřejmě se nemusíte omezovat pouze na orchideje, i ostatní pokojové rostliny tuto zálivku ocení. Pro ty nejlepší výsledky je třeba používat i hnojivo na orchideje, nepřelévat rostlinu a umístit ji na ideální stanoviště. Pokud máte tendence rostliny přelévat, můžete napustit vodu do umyvadla a jednou za čas do něj svoji orchidej na chvíli ponořit a nechat „napít“ (jen kořeny).

Zdroj: TheSpruce

80 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1526 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma
DámskýDeník.cz
Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek
Události247.cz
Někteří poslanci do Sněmovny moc nechodí. Andrej Babiš je nejhorší, SPD včetně lídra patří k nejlepším
VědaŽivě.cz
Kostarika jde příkladem celému světu aneb jak překonat krizi odlesňování a stát se mistrem v udržitelnosti životního prostředí