Sušení prádla v teplotách pod bodem mrazu má svá specifika. Důležité je množství, správné rozmístění nebo použití tenisových míčků
Zimní měsíce nejsou pro sušení vypraného prádla příliš ideální. Aby vám však doma rychle a dobře schnulo, vyplatí se dodržovat tato jednoduchá pravidla.
Obsah
Ve chvílích, kdy není možné sušit prádlo venku, je spousta lidí nucena doma roztáhnout sušáky a všechno vyprané oblečení a další kousky nechat uschnout uvnitř. Dlouhý proces schnutí a postupné odpařování vody však umožňuje vznik nadměrné vlhkosti, která pak ulpívá na stěnách, oknech, kusech nábytku i dalších předmětech a způsobuje řadu problémů. Abyste se jim vyhnuli, měli byste se podle iReceptáře vyvarovat této nejčastější chybě.
Jak usnadnit schnutí prádla
Vyprané kousky můžete mít suché mnohem rychleji i bez využití sušičky na prádlo. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je ručník (nejlépe froté) a pračka, jak jsme psali už dříve na adbz. Po skončení pracího programu vložte ručník do bubnu s vypraným prádlem a spusťte odstředění a ždímání. Za pár minut budete mít hotovo a prádlo bude mnohem sušší.
Jak sušit prádlo doma
Dalším důležitým faktorem ovlivňujícím samotnou dobu schnutí, je způsob, jakým prádlo na sušák rozvěsíte a kam jej umístíte. V ideálním případě byste jej měli rozvěsit v dobře větrané místnosti s nízkou vlhkostí a konstantní teplotou. Pomůže také, když budete polohu prádla pravidelně měnit, jak jsme doporučovali už v dřívějším článku na adbz.
Perte častěji v menších dávkách
Kvalitu a rychlost schnutí výrazně prodlužuje příliš velké množství mokrých kousků. Z toho důvodu byste v zimě měli prát raději menší množství a častěji. Čím méně prádla na sušák rozvěsíte, tím lépe mezi ním bude proudit vzduch. Díky tomu bude zaručeně rychleji suché, a navíc tím předejdete i vzniku nepříjemného, zatuchlého zápachu, jak potvrzuje i naše čtenářka Pavla T. z Jirkova: „I přes použití aviváže mi prádlo po uschnutí smrdělo. Pak jsem začala prát menší množství, které se dobře vleze na sušák a mám po problému.“
Pomohou i tenisové míčky
Přebytečné vlhkosti se můžete během praní zbavit i tím, že do bubnu ke špinavému prádlu přidáte pár tenisových míčků, což ovlivní i dobu jeho následného schnutí. Podle informací na portálu PrimaLiving byste pak sušák rozhodně neměli dávat poblíž stěny nebo topení, kde ubírá teplo a hůře zde proudí vzduch. Také nám trvalo, než jsme tomuto problému přišli na kloub. Teď sušák pravidelně přesouváme, aby nepřekážel a vše dobře schnulo.