Staré harampádí z domova, které má obří hodnotu. Tyto jsou nejdražší
adbz.cz » Hobby » Staré harampádí z domácnosti, které může mít velkou hodnotu. Mezi sběrateli jsou populární kufry, plakáty nebo knihy

Staré harampádí z domácnosti, které může mít velkou hodnotu. Mezi sběrateli jsou populární kufry, plakáty nebo knihy

Staré věci ze sklepa či půdy mohou být velmi cenné. Proberte se jimi pečlivě, mohli byste si přijít na slušné peníze.

kufr
Zdroj fotografie: Creative Commons Attribution 4.0

I když se staré věci mohou zdát zbytečné a ne zcela atraktivní, někdy mají vyšší hodnotu, než byste si možná mysleli. Při vyklízení půdy nebo sklepa je proto důležité být obezřetný a nevyhazovat věci, které by mohly být cenné a přinést vám peníze.

Starý nábytek

I poškozený nábytek, který už pro váš domov není vhodný, může být cenný pro jiné. Starší kusy nábytku, zejména ty v dobrém stavu, mají na trhu hodnotu. Jestliže máte poškozené kusy, můžete je předat firmám specializujícím se na opravy starého nábytku nebo prodat na online aukcích.

Kufry

Těžké kufry bez koleček mohou mít větší hodnotu, i když už je neplánujete používat k cestování. Starší kufry v dobrém stavu mohou být ceněné a jejich cena se může pohybovat od několika stovek do několika tisíc.

Globusy, mapy, atlasy a plakáty

Staré mapy, atlasy a plakáty mají svou hodnotu pro sběratele a milovníky historie. I když obsahují informace o již neexistujících politických entitách, mohou být zajímavou dekorací. Zkuste je nabídnout v antikvariátech nebo na online aukcích.

První vydání knih

První vydání knih mají pro sběratele velkou cenu, a to zejména pokud jde o starší autory. Starší vydání jsou vzácnější a tudíž i hodnotnější. Kompletní dílo nějakého autora může být prodáváno jako celek s vyšší cenou.

Zdroj fotografie: Depositephotos

Nádobí

Tradiční porcelánové sady či solitérní kusy nádobí mohou být ceněné. I když chybí nějaký kousek, můžete je nabídnout levněji než nové produkty a vydělat si tím pár stovek. Podobné solidní kusy, jako jsou vázy a mísy, mohou mít hodnotu, zejména pokud jsou v dobrém stavu.

Vyvarujte se zbytečnému vyhazování věcí při úklidu a raději zkuste zjistit, zda by nemohly někomu posloužit nebo se stát cenným sběratelským kouskem.