Tyto spotřebiče sosají energii, i když jsou vypnuté. Doma je má každý
adbz.cz » Hobby » Zařízení, která spotřebovávají energii, i když jsou vypnutá: Rádio, mikrovlnka i notebook

Zařízení, která spotřebovávají energii, i když jsou vypnutá: Rádio, mikrovlnka i notebook

Pokud máte doma tyto spotřebiče, raději si dejte pozor na jejich používání. Vyžadují obrovské množství energie, i když jsou vypnuté.

spotrebice uspora elektriny
Zdroj fotografie: Depositphotos

S neustále rostoucími účty za energie hledá mnoho Čechů způsoby, jak co nejvíce ušetřit ve své domácnosti. A ačkoli by se mohlo zdát, že například vypínání rádia, mikrovlnné trouby nebo dalších náročných spotřebičů přes noc může ušetřit nějakou tu korunu, je tomu úplně naopak. Jak totiž uvedl server Oliverheatcool, většina z nich spotřebovává elektřinu i v takovém případě, což vás může měsíčně vyjít na plno peněz. 

Nejvíce energie spotřebuje rádio a mikrovlnná trouba 

Rádio má ve své domácnosti pravděpodobně každý a většina lidí ho nechává zapojené v zásuvce 24 hodin denně. Tedy i když zrovna nic neposlouchají. Tento spotřebič však potřebuje neustálý přísun energie, přičemž pokud ho vypnete, stále vás bude okrádat zhruba o 1 w/h, což se může z dlouhodobého hlediska nehezky prodražit. Stejně tak je tomu u herních konzolí – jakmile je však necháte v klidovém režimu, mohou odebírat až 23,3 w/h.

Hobby

Namrzající stěna ledničky zvyšuje spotřebu energie. Vyřešit to lze správným plněním a nastavením spotřebiče

Namrzající stěna ledničky zvyšuje spotřebu energie. Vyřešit to lze správným plněním a nastavením spotřebiče
<!-- wp:paragraph --> <p>S neustále rostoucími účty za energie hledá mnoho Čechů způsoby, jak co nejvíce ušetřit ve své domácnosti. A ačkoli by se mohlo zdát, že například vypínání rádia, mikrovlnné trouby nebo dalších náročných spotřebičů přes noc <strong>může ušetřit nějakou tu korunu, je tomu úplně naopak</strong>. Jak totiž uvedl server <a href="https://www.oliverheatcool.com/about/blog/home-safety/beware-of-the-energy-hogs-in-your-home/" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Oliverheatcool</a>, většina z nich spotřebovává elektřinu i v takovém případě, což vás může měsíčně vyjít na plno peněz. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Nejvíce energie spotřebuje rádio a mikrovlnná trouba </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Rádio má ve své domácnosti pravděpodobně každý a většina lidí ho nechává zapojené v zásuvce 24 hodin denně. Tedy i když zrovna nic neposlouchají. Tento spotřebič však potřebuje neustálý přísun energie, přičemž <strong>pokud ho vypnete, stále vás bude okrádat zhruba o 1 w/h</strong>, což se může z dlouhodobého hlediska nehezky prodražit. Stejně tak je tomu u herních konzolí – jakmile je však necháte v klidovém režimu, mohou odebírat až 23,3 w/h.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":251745} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Poměrně velké množství energie pak spotřebovává i mikrovlnná trouba – a to ještě hůře, pokud máte tendenci nechávat její dvířka otevřená. V takovém případě <strong>projede klidně až 25,7 w/h, tedy například jako nabíječka na telefon</strong>. Dvířka však dle serveru <a href="https://www.greenmatch.co.uk/blog/most-energy-consuming-appliances" target="_blank" rel="noreferrer noopener">GreenMatch</a> stačí zavřít a toto množství se sníží na 3 w/h (i pokud je mikrovlnná trouba vypnutá). Abyste zamezili jakékoli spotřebě, bude lepší ji před opuštěním kuchyně vytáhnout ze zásuvky. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":141025,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/09/mikrovlnna-trouba-zapinani.jpg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/09/mikrovlnna-trouba-zapinani.jpg" alt="" class="wp-image-141025"/></a><figcaption class="wp-element-caption"><em>Vypnutá mikrovlnná trouba stále spotřebovává velké množství energie. </em></figcaption></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Prodražit se může rovněž i nabíjení notebooku, zejména pokud ho necháváte zapojený do zásuvky i přes noc. Jeho baterie sice bude opět plná a přestane <strong>odebírat proud, ovšem ten zůstane v nabíječce a přijde nazmar</strong>. Ve stavu hibernace pak toto zařízení většinou spotřebovává až 15,7 w/h (tyto hodnoty se samozřejmě liší podle specifikací konkrétních modelů). Jakmile tedy bude svítit zelená, raději vytáhněte nabíječku ze zásuvky. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Našli jste námrazu na zadní stěně uvnitř své lednice? Odhalíme vám důvody jejího vzniku a dáme vám několik spolehlivých tipů, jak se s ní vy… více

Poměrně velké množství energie pak spotřebovává i mikrovlnná trouba – a to ještě hůře, pokud máte tendenci nechávat její dvířka otevřená. V takovém případě projede klidně až 25,7 w/h, tedy například jako nabíječka na telefon. Dvířka však dle serveru GreenMatch stačí zavřít a toto množství se sníží na 3 w/h (i pokud je mikrovlnná trouba vypnutá). Abyste zamezili jakékoli spotřebě, bude lepší ji před opuštěním kuchyně vytáhnout ze zásuvky. 

mikrovlnna trouba zapinani
Zdroj fotografie: Depositphotos
Vypnutá mikrovlnná trouba stále spotřebovává velké množství energie.

Prodražit se může rovněž i nabíjení notebooku, zejména pokud ho necháváte zapojený do zásuvky i přes noc. Jeho baterie sice bude opět plná a přestane odebírat proud, ovšem ten zůstane v nabíječce a přijde nazmar. Ve stavu hibernace pak toto zařízení většinou spotřebovává až 15,7 w/h (tyto hodnoty se samozřejmě liší podle specifikací konkrétních modelů). Jakmile tedy bude svítit zelená, raději vytáhněte nabíječku ze zásuvky.