Snažím se usnadňovat lidem život prostřednictvím tipů do domácnosti. Zároveň mě fascinuje architektura a kultura, kterou objevuji pravidelným cestováním po různých koutech světa. Čtenáře chci především inspirovat k tomu, aby neutráceli své peníze za zbytečnosti a vyhnuli se možným pokutám.
Pokud chcete vyčistit své kohoutky v domácnosti, nemusíte používat drahé prostředky plné chemikálií. Skvěle vám dokáže pomoci síla citronové šťávy.
Čištění domácnosti, zejména zařízení, jako je kohoutek nebo jiné předměty, kterými prochází voda, může být skutečnou výzvou. Mnoho lidí se proto těmto úkolům často vyhýbá, což způsobuje, že se v nich postupem času začínají usazovat nečistoty a vodní kámen – ten může vést až k poškození výrobku a nepříjemnému zápachu. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy nebo se mu chcete vyhnout, můžete vyzkoušet sílu šťávy z citronu. Tato jedinečná potravina udrží kohoutek čistý a voňavý po dlouhou dobu.
Čištění kohoutku pomocí citronu
Čištění kohoutku a dalších předmětů v domácnosti vám může zabrat spoustu času, a to za cenu ne zrovna nejlepších výsledků. Pokud si chcete skutečně pomoci a odvápnit vodovodní trubky co nejjednodušeji, nechte chemické výrobky stranou a sáhněte raději po obyčejném citronu. Tento přírodní čisticí prostředek vám pomůže rychle a bez jakýchkoliv vedlejších účinků se zbavit vodního kamene. Stačí jej rozkrojit napůl a jednu jeho část přiložit dužinou přímo na otvor kohoutku.
Je samozřejmě důležité brát na vědomí, že se tam ovoce samo o sobě neudrží, takže je vhodné pečlivě omotat citron gumičkou. Tímto způsobem zajistíte, aby kyseliny obsažené v jeho dužině mohly začít rozpouštět nahromaděný vodní kámen a další zapáchající nečistoty. Nechte jej působit několik hodin nebo nejlépe přes celou noc. Jakmile ho ráno odstraníte, okamžitě si všimnete rozdílu – voda bude proudit bez jakéhokoliv odporu a kohoutek se bude lesknout.
Vyzkoušejte jablečný ocet
Viníkem nevzhledných skvrn na kohoutku i případného zápachu jsou nejčastěji usazeniny tvrdé vody, které se vytváří na jeho otvoru. S těmi si však dokáží poradit i další užitečné přírodní prostředky, které již pravděpodobně máte ve své domácnosti. Dalším způsobem, jak problém vyřešit, může být použití jablečného octa – ten se pyšní svým kyselým pH, díky kterému rychle rozpouští nečistoty a vodní kámen. Tekutinu můžete nalít na čištěný povrch nebo do něj namočit vatový tampon a ten umístit na konec vodovodního kohoutku.
V případě, že je však zařízení příliš znečištěno, můžete jablečný ocet nalít do sáčku a ten následně připevnit na konec kohoutku tak, aby byl zcela ponořen (aby sáček lépe držel, můžete jej také ještě obmotat gumičkou) – poté jej nechte několik hodin působit a namočené místo vyčistěte zubním kartáčkem a pastou. Nakonec stačí zařízení umýt, pořádně osušit a nebudete věřit svým očím, jak se bude lesknout. Kromě toho jím bude tekutina snadněji procházet a bude krásně vonět.
Pomůže také pěna na holení
Dalším skvělým prostředkem, který vám dokáže pomoci odstranit nevzhledné zbytky na kohoutku a odstranit vodní kámen, je obyčejná pěna na holení. Ačkoliv to může znít překvapivě, skutečně působí velmi účinně a také poměrně rychle – pěnu stačí nanést v malém množství na vyčištěnou plochu, pak ji rozetřít hadříkem a nechat působit alespoň 30 až 60 minut. Během této doby začne pěna vyžírat veškeré nečistoty a ničit zápach. Nakonec ji smyjte vlhkým hadříkem a váš kohoutek bude vypadat opět jako nový.