Školačka si koupila starý karavan. Přetvořila ho v elegána | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Rozbila prasátko a koupila si starý obytný vůz: Teprve 11letá dívka se stala hitem internetu, svou renovací nadchla i přední světové architekty

Rozbila prasátko a koupila si starý obytný vůz: Teprve 11letá dívka se stala hitem internetu, svou renovací nadchla i přední světové architekty

Přestože je karavan více než třicet let starý, má s ním podnikavá jedenáctiletá dívka velké plány do budoucna. Chce ho vybavit třeba i solárními panely.

obytnak renovace divka
Zdroj fotografie: S vědomím Aimee Nelson

Obytňáky zaznamenávají v posledních letech obrovský boom. K jejich velké popularitě přispěla i koronavirová pandemie. Nadšenci si je netradičně vylepšují a upravují, takže vznikají unikátní nové formy bydlení na kolečkách. Jejich využití je širokospektrální. Jedenáctiletá dívka toužila po svém vlastním prostoru. Náklady na postavení malé klubovny však byly příliš vysoké. Ušetřené peníze z kapesného a od prarodičů by na to nestačily.

Toužila mít vlastní soukromý prostor

Školačka Lauren Nelsonová z amerického města Attika se pomalu začala smiřovat s tím, že vlastní malou pevnost na zahradě mít nebude. Rodiče ji ale přivedli na zajímavý nápad. Její úspory sice nestačí na výstavbu malé klubovny, jsou ale dostačující na nákup staršího obytného vozu. Ten by si pak mohla upravit podle svých představ. Plán se dívce zamlouval. Rozhodla se, že si karavan ve své cenové hladině obstará.

obytnak renovace divka dekorace
Zdroj fotografie: S vědomím Aimee Nelson

Měla štěstí, protože ho našla velmi brzy. Shodou okolností totiž obytný vůz Sunline Sunray z roku 1988 prodával soused. Dívka na investici měla připravených necelých 10 tisíc korun. Musela počítat i s rozpočtem na úpravu, takže víc za něj nechtěla dát. Soused za něj požadoval téměř 12,5 tisíc korun. Šikovná školačka ale uměla smlouvat, takže ho nakonec přesvědčila, aby přívěs prodal za nižší cenu, kterou si mohla dovolit.

Ani myši dívku nevyděsily

Přestože karavan nebyl v ideální kondici, dívka byla nadšená a ohromená, když si ho poprvé mohla prohlédnout. „Budu v něm žít navždy,“ řekla. Povalovalo se v něm harampádí, staré oblečení, nádoby od prošlých přípravku proti hmyzu, notně opotřebované kempingové vybavení, a dokonce ho obývaly myši. To ale Lauren ani na vteřinu nezviklalo. Před očima měla svou vizi, jak bude obytňák vypadat, až ho zrenovuje podle svých představ.

obytnak renovace divka lauren
Zdroj fotografie: S vědomím Aimee Nelson

Jakmile s pomocí rodičů karavan zaparkovala na zahradě, začala rekonstrukce. Prvním krokem bylo zbavit ho myší, vynést nepotřebné věci a pořádně ho uklidit. Pak konečně mohla začít část, na kterou se Lauren nejvíc těšila, a to předělání celého prostoru. „Navrhla jsem všechno podle svých představ,“ vysvětluje amatérská designérka. Vyhrál plážový styl, tedy světlé barvy a rostliny. Na renovaci karavanu padlo dalších téměř 12,5 tisíce korun.

Bude v něm bydlet, až půjde na vysokou

Dívka s pomocí rodičů utěsnila okna, položila novou podlahu, vymalovala stěny, nalepila tapety, přelakovala nábytek. Výzdobu, dekorativní předměty a polštáře pořídila v obchodech a rostliny jsou ze zahrady. Po pouhých dvou měsících byla renovace kompletní. Karavan zatím není připojený k elektřině ani vodě, takže kuchyně není funkční. Podnikavá jedenáctiletá školačka má ale plán. Chce našetřit dost peněz, aby mohla ke karavanu instalovat solární panely.

Obytný vůz parkuje na dvoře u rodinného domu rodičů. Lauren ho využívá jako vysněnou klubovnu. V zadní části jsou čtyři palandy, na kterých ráda odpočívá. Vymyšlený už má i byznys plán. Bude obytňák pronajímat, aby získala další peníze na investice. V budoucnu ho totiž chce využít k bydlení, až půjde studovat na vysokou školu. Zaparkuje ho poblíž kampusu a ušetří za ubytování na koleji.