Bleskurychlý úklid do 15 minut. Zaměřte se na 5 klíčových míst a návštěvy uvidí zázračně čistou domácnost

Neočekávaná návštěva může překvapit mnoho lidí. Pokud se to stane i vám, nemusíte panikařit, protože vás nečeká dlouhé uklízení. S několika triky to zvládnete za chvíli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mít doma perfektně uklizeno není pro mnoho lidí primární. V některých situacích je však potřeba tuto činnost provést rychle. Příkladem je neočekávaná návštěva, která se ohlásila pouze pár minut před jejím příjezdem. I za takto malou chvíli máte možnost uklidit ty nejzásadnější místa. Díky tomu to u vás doma bude vypadat, jako kdybyste čekali, že má někdo přijet. Stačí znát pár triků, na jaká místa se zaměřit.

Zaměřte se na vchod

Vchod je první místo, na které tato návštěva vstoupí. Jedná se o místo, které dělá na návštěvu první dojem stejně jako lidé. Máte pouze jednu šanci na to, abyste zapůsobili tak, jako když máte uklizeno neustále. Oblečení z věšáků dejte do skříní, aby vchod vypadal méně chaotický. Zaměřte se také na boty, které je potřeba uklidit do botníku nebo jiného úložného prostoru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jestliže žádný nemáte, dejte je do tašky a zavěste ji na háček. Pokud si dáváte příchozí poštu na jedno místo a netřídíte ji, dejte všechnu do krabice nebo tašky a uložte do nějaké skříně. Později nezapomeňte na to, abyste všechny tiskoviny později roztřídili. Špinavý koberec lze rychle vyčistit. Nasypejte na něj jedlou sodu, která ho zbaví vlhkosti a nečistot. Poté jej staří pouze vyluxovat.

Místnost s toaletou

Tato místnost je v domě nepostradatelná, a přesto ji lidé neradi uklízí. Záchodovou místnost byste měli z hygienických důvodů uklízet s pomocí dezinfekce. Nezapomínejte na to nejdůležitější, což je toaletní papír. Nikdo se nechce ocitnout na toaletě, kde není tato věc. Aby vaše toaleta voněla, naneste na vatový tampon několik kapek esenciálního oleje a někam jej položte. Na vnitřek toalety použijte přípravky na ni určené a vydrhněte záchodovou štětkou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V koupelně umyjte nejdůležitější místa

Občas se stane, že je potřeba koupelnu umýt pořádně, což zabere i hodinu. Pokud potřebujete úklid provést rychle, pusťte na chvíli ve sprše nebo do umyvadla horkou vodu. Díky páře vám poté půjde práce rychleji. Vyměňte staré ručníky za nové a doplňte mýdlo. Ukliďte všechny osobní věci do skříněk, a i kartáče na vlasy. Z těch předem odstraňte vyčesané vlasy. Zrcadlo přemyjte vodou s octem a vydrhněte starými novinami nebo hadříkem, který nepouští chloupky.

iZdroj fotografie: Pixabay

V kuchyni si udělejte prostor

Pokaždé, když přijde návštěva, se v kuchyni připravuje občerstvení nebo nápoje. Je potřeba si udělat prostor, abyste tu poté měli jednoduchou práci. Nečistoty neutírejte krouživými pohyby, ale jedním tahem. Díky tomu je nebudete roznášet na další místa. Vždy si ukliďte prostor, kde můžete připravovat pohoštění. Další důležitou věcí je rychlovarná konvice. Tu vyčistíte snadno horkou vodou a kyselinou citronovou. Do pár minut bude vypadat jako nová. Na zemi zameťte nečistoty a záležet si dejte na prostor pod linkou, kde padá nejvíce drobků.

iZdroj fotografie: Unsplash

V obývacím pokoji ukliďte důkladněji

Nejčastěji své hosty usadíte v obývacím pokoji, a právě proto byste se měli zaměřit a věnovat nejvíce času právě této místnosti. Hosté totiž mají více šancí si všimnout toho, když bude nějaká část pokoje neuklizená. Všechny viditelné povrchy zbavte prachu a na látku použijte váleček na oblečení, protože na sebe nabere i zvířecí chlupy. Těch se špatně zbavuje, a právě váleček na sebe nalepí i jiné nečistoty. Někteří lidé jej používají přímo na prach.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jestliže máte nějakého domácího mazlíčka vezměte si stěrku na okna a povrchy navlhčete. Díky tomu seberete více chlupů. Všechny knihy a vázy srovnejte stejně na výšku. Působí to poté lepším dojmem. Pro lepší vzduch v pokoji pořádně vyvětrejte a poté můžete použít osvěžovač vzduchu nebo zapálit svíčku. Případně stačí, když namelete / uvaříte kávu, která provoní i více než jednu místnost.

Jaké triky na uklízení máte vy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články