Rady nad zlato, díky kterým budou orchideje krásné jako nikdy předtím a pokvetou celý rok

Orchideje jsou velmi krásné a jemné květiny, které najdeme téměř v každém bytě. Existuje však jeden problém: jsou poměrně náročné na péči, zvláště pro začátečníky.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Orchideje mají pověst náročnějších pokojových rostlin. Jistě, mohou vyžadovat speciální hnojení a určité množství vody, aby se jim dařilo. Na oplátku za vaši snahu poskytnout jim to, co potřebují, vás budou odměňovat a těšit svými exotickými vypadajícími květy pro celé nadcházející roky. Základem je držet se jednoduchých bodů ohledně primární péče.

Nepodceňujte teplotu v místnosti

Nejprve věnujte pozornost teplotě místnosti, ve které rostliny žijí. Orchideje milují teplo a nenávidí chlad, takže tento bod by neměl být přehlížen. Nejpohodlnější teplota pro ně je od 18 do 28 stupňů, ale ne teplejší. Ideální je, když je noční teplota o 5 stupňů nižší než denní. Pokud máte v místnosti s orchidejemi příliš horko, přestěhujte dočasně květinu jinam.


iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud máte orchideje vystavené na okně, kde je slunečno, okamžitě je odstraňte z dosahu přímého slunečního světla. Může být škodlivé a zanechat těžké popáleniny. Je lepší nedávat květiny vůbec na jižní stranu, v létě se na toto pravidlo často zapomíná. Položte je tedy na konferenční stolek nebo někam doprostřed místnosti.

Nepřesušit, nepřelít

Zalévání je také důležité. Mnoho lidí si myslí, že je lepší nalít co nejvíce vody a květinu přelít než ji nechat uschnout. Funguje to, ale ne s orchidejemi. V teplé sezóně je lepší je zalévat jednou týdně a v zimě dvakrát nebo třikrát za měsíc. Věnujte pozornost tomu, že v první řadě je nutné zhodnotit stav dané rostliny. Pokud listy vadnou zespodu, znamená to, že rostlina usychá.


iZdroj fotografie: Pixabay

Nejlepší je zajistit, aby voda vstupovala přímo do kořenového systému. Přemístěte orchidej do květináče s otvory ve spodní části a vezměte velkou nádobu plnou vody. Vložte do ní květináč na asi 10 nebo 15 minut, rostlina během této doby absorbuje veškerou potřebnou vlhkost. Tímto způsobem se nebudete hromadit v květináči přebytečná tekutina.

Zdroj: RHS
62 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 668 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma
DámskýDeník.cz
Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek
Události247.cz
Někteří poslanci do Sněmovny moc nechodí. Andrej Babiš je nejhorší, SPD včetně lídra patří k nejlepším
VědaŽivě.cz
Kostarika jde příkladem celému světu aneb jak překonat krizi odlesňování a stát se mistrem v udržitelnosti životního prostředí