Domov, který návštěvám vyrazí dech na první pohled. Vyzkoušejte jednoduché triky, které obydlí dodají noblesu za pár korun

Vytvořit místnosti, které budou působit vkusně a útulně, nemusí být zrovna jednoduchým úkolem. Existuje ale celá řada tipů, jak interiér správně upravit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé, kteří se rozhodnou koupit nebo postavit dům, mají většinou alespoň základní vizi toho, jak by měl vypadat interiér domu. Někteří nedisponují velkou představivostí a zvolí si využití služeb designerů, jiní po letech stejného dekoru nutně potřebují změnu. Dnešní doba nabízí širokou škálu všech možných dekorací, nábytku, svítidel a všeho, co dělá dům domovem.

Vytvořte působivou předsíň

První místností, kterou příchozí uvidí, je předsíň. Bez ohledu na to, jak velká je, pokuste se vytvořit útulný a přívětivý prostor, díky kterému se vaši hosté budou cítit dobře už na samém začátku návštěvy. Prostor by měl být světlý, čistý a vzdušný. Vyvarujte se vchodu přeplněného botami nebo taškami.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zelená uklidňuje

Zelené rostliny vždy oživí každý prostor. Zvolte různé velikosti a uspořádání květináčů. Rostliny ve velkých květináčích postavte do rohu místnosti, pro sukulenty se perfektně hodí parapety nebo police a listnaté rostliny můžete umístit do blízkosti oken. Vnitřní vertikální zahrada dodá vašemu interiéru jedinečný nádech, který budou hosté opakovaně obdivovat.

Barvy, které odráží vaši osobnost

Výběr správných barev je velmi významnou součástí plánování designu dané místnosti. Pro místnosti rodinných setkání, jako je jídelna nebo obývací pokoj, zvolte živé teplé tóny. Chladné, klidné odstíny velmi dobře fungují v ložnicích. Můžete kombinovat i více barev v jednom pokoji, je potřeba si ale uvědomit, že ne každé odstíny se snesou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pozor na osvětlení

Osvětlení hraje důležitou roli. Pokud vaši hosté přicházejí večer, můžete díky dobře zvolenému osvětlení vytvořit dramatický efekt, který jistě zapůsobí. Rozhodněte se pro teplé žluté odstíny a bílá ostrá světla ponechejte pro konkrétní funkci osvětlení. Pokud budou nad vaším jídelním stolem závěsná světla, vytvoří při společně strávených chvílích jedinečný zážitek.

Použijte zrcadla

Zrcadla jsou často nejlepším přítelem interiérových designerů. A to z jednoho prostého důvodu. Pomohou vizuálně zvětšit malé místnosti nebo rozjasnit tmavá místa. Umístění by mělo být předem dobře promyšleno. Zrcadla by měla odrážet světlo z dobrého světelného zdroje nebo hezký výhled.

iZdroj fotografie: Pixabay

Navrhněte okouzlující koupelnu

Hosté budou ohromeni, pokud vstoupí do krásně navržené a udržované koupelny. Zrcadla od stěny ke stěně, lesk dlaždic a moderní svítidla jsou skvělým způsobem, jak všechny uchvátit. Vždy mějte po ruce měkké ručníky a spoustu vonných svíček vkusně uložených v místnosti. Konečnou perfektní úpravu dokončí pár dobře zvolených rostlin.

Investujte do uměleckých děl

Kupte si umělecká díla od málo známých umělců. Nevydáte tolik ze svých úspor a nikdy nevíte, kdy se vám investice může vyplatit. Navštivte umělecké výstavy, prohlédněte si nabídku na internetu a najděte ty, které vás nějakým způsobem osloví. Obývacímu pokoji dodají umělecké kousky náhle jiný rozměr.

iZdroj fotografie: Pixabay

Čistý design kuchyně

Kuchyně je místo, kde se vaši hosté budou scházet, aby s vámi strávili příjemný čas u dobrého jídla. Pokud je vaše kuchyně stejně krásná, jako funkční, udělá na ostatní dojem. Jestliže máte otevřenou kuchyni propojenou s obývacím pokojem, měli byste o to přísněji dbát na bezvadnou čistotu pracovní desky i skříněk.

Velká klasika černé a bílé

Léty prověřenou a osvědčenou kombinací černé a bílé barvy nikdy neuděláte chybu. Místnosti zahalené do těchto dvou barev jsou nadčasové a nikdy nevyjdou z módy. Dobrou volbou je přidání tabule, která bude zabírat celou jednu zeď a může vám sloužit například k psaní vzkazů svým blízkým.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokoj pro hosty

Aby si vaši hosté zamilovali pokoj pro hosty, neměl by působit chladně a stroze, ale naopak útulně a přívětivě. Vytvořte okouzlující místo s optimálním úložným prostorem a pohodlnou postelí. Dejte si záležet na detailech, abyste svým přátelům ukázali, jak vám záleží na jejich spokojenosti.

Zdroj: Homelane

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články