Naprosto zbytečné věci, které jen zabírají místo a přesto je má každý doma. Jejich vyhození přitáhne do domova pozitivní energii a štěstí

Projděte svůj domov a promyslete, zda vše skutečně potřebujete. Pokud si určíte priority, bude váš domov vzdušnější a vy šťastnější.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnešní trend hlásá, že byste doma měli mít jen to, co je potřeba. Neobklopujte se zbytečně věcmi, zaplníte si nejen skříň, ale vnesete si tak i dusno do života. Ano, bez určitých předmětů se prostě neobejdete, ale skutečně nepotřebujete mít dvacet párů bot, čtvery lžíce na boty a patnáct hrníčků na kávu, když žijete sami. Při ukládání věcí musíte vždy uvažovat, zda jsou všechny nutné, nebo se bez nich jednoduše obejdete. 

Co se většinou ponechat vyplatí

Rozhodně nevyhazujte úložné boxy, pletené koše, misky, mísy a nádoby s víkem. Zkrátka vše, co můžete použít na uskladnění různých drobností. Dříve či později budete potřebovat menší misku na klíče, boxík na uskladnění dceřiných gumiček do vlasů nebo krabičku na uložení rozdělaného koření, které se nevlezlo do kořenky. Tyto věci můžete také použít jako skladiště papírů, psacích potřeb, potravin, kosmetických pomůcek nebo různých výstřižků z novin s recepty. 

iZdroj fotografie: Pixabay

6 věcí, které je dobré probrat 

Nikdo po vás nechce, abyste svůj majetek uskromnili na velikost vetší turistické krosny. Avšak zmenšení jeho objemu přinese svěží pocit nejen do vašeho nábytku. Víte, které domácí potřeby, textil a dekorace není třeba shromažďovat ve velkém počtu? 

  1. Lůžkoviny – Vždy, když jdete do šatní skříně, vám padá na hlavu několik vrstev a sad prostěradel a povlečení. K čemu je skladujete? Na malování, úklid nebo pro budoucí návštěvu? To je sice pěkné gesto, ale nemusíte mít tři sady od všeho na jednoho člověka. Nepostačí od každého po dvou? Zbytek třeba darujte do charity. Vždy skladujte tolik, kolik unese váš domov bez toho, aby byl přeplněn. 
iZdroj fotografie: Pixabay
  1. Plastové dózy – Známe to všichni. Nosíme si v takových nádobách oběd do práce. Jenže čas od času vám zbyde víko, které nikam nepasuje, či ještě hůře nádoba bez víka. Ani jedno není dobré. Proto si najděte chvilku a pokuste se vše zkompletovat. Kusy navíc nemilosrdně vyhoďte. 
  1. Dědictví – Nastalo úmrtí v rodině a vám zbyla hromada oblečení, nádobí a cenností po babičce? Ponechte si jen to, k čemu máte skutečně vztah a využijete to v běžném životě. Nemá smysl si nechávat sváteční nádobí zabalené v krabici na půdě, když je ani jednou za rok nevytáhnete. Naučte se říkat ne a myslete na sebe. Pokud se vám něco nelíbí, pošlete to dál. 
  1. Knihy – Podle počtu knih poznáte sečtělou osobu. Jenže je rozdíl, zda máte v knihovně celé série žánrů, anebo zatuchlé staré knihy z dětství a kuchařky, které nikdo nečte. Nechejte si na polici jen ty tituly, které pro vás mají hodnotu. Ostatní nabídněte antikvariátu či veřejné knihovně.  
iZdroj fotografie: Pixabay
  1. Ponožky – Když otevřete zásuvku se spodním prádlem, najdete tam ponožky bez páru? Každý má doma lichožrouty, co vám kradou ponožky. Udělejte si opět čas a pokuste se ponožky spárovat. Nedaří se? Utřete s nimi prach a pak je nemilosrdně hoďte do koše. 
  1. Hrnky – Už o nich byla zmínka hned na počátku. Je nesmysl se neustále hrabat směsí hrnků, které nepoužíváte. Jestli pokaždé v duchu nadáváte, když si ze skříňky taháte svůj hrnek na kávu, je na čase udělat vítr. A to tak, že si ponecháte jen hrnek na kávu či čaj pro sebe a čtyři pro návštěvu. 
iZdroj fotografie: Pixabay

Naučte se doma ukládat pouze ty věci, které jsou vám k užitku. Pokud něco sami nepoužíváte, ale mohl by někdo jiný, darujte to. Uděláte si více úložného prostoru a ještě někoho potěšíte. 

Zdroj: Apartment Therapy

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články