Přírodní postřik, který zlikviduje slimáky na celé zahradě. Jen voda a šedé mýdlo

Stačí pár surovin a po slimácích nebude ani stopa. Vyzkoušejte tento účinný přírodní prostředek a zbavte se škůdců na své zahradě jednou provždy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Abyste si v létě mohli vychutnat opravdu bohatou úrodu plnou lahodných a šťavnatých plodů, musíte své rostliny ochránit před nemocemi, plísněmi a především škůdci. Ti si velmi rádi na rostlinách ve vaší zahradě pochutnají a snadno vás tak připraví téměř o celou úrodu. Zbavte se slimáků pomocí tohoto účinného postřiku a sklízejte úrodu po kýblech.

Postrach všech zahradníků

Šneci a slimáci jsou největší noční můrou všech pěstitelů. Přes den se většinou schovávají na temném a vlhkém místě. Večer však vylézají ze svého úkrytu a vydávají se za potravou. Nejčastěji se živí různými částmi rostlin. Velmi nebezpeční jsou pro mladé sazenice, které jejich útok nemusí přežít. Často se s nimi setkáte na klíčících rostlinách, listech salátu a zelí nebo jahodách.

Jak omezit výskyt slimáků na zahradě

Tito plži milují vlhkost. Ideálním prostředím je pro ně vysoká podmáčená tráva nebo hromady odpadu či rostlinných zbytků, kde se přes den schovají. Abyste předešli jejich výskytu, snažte se vždy jejich hnízdo odhalit. Prohledejte veškeré stinné prostory i vlhké hromady a zlikvidujte všechny slimáky, které najdete. Takto zajistíte, že se na vaší zahradě nebudou dále rozmnožovat.

jak na slimáky iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se zbavit šneků a slimáků

V každém specializovaném obchodě najdete postřiky a insekticidy, které vám s obtěžujícím hmyzem pomohou. Jejich používání však může být škodlivé jak pro rostliny, tak i pro vaše zdraví. Namísto toho sáhněte po přírodní alternativě, jejíž používání je mnohem šetrnější a bezpečnější. Jediné, co budete potřebovat, je šedé mýdlo a česnek. Šedé mýdlo má údajně vynikající fungicidní a insekticidní vlastnosti a pro vaše rostliny bude dokonalou ochranou, stejně jako třeba šalvěj nebo rebarbora.

Výroba přírodního postřiku proti škůdcům

150 gramů česneku nasekejte na drobné kousky a vložte do sklenice. Přidejte 5 lžic libovolného rostlinného oleje a nechte odstát 2 až 3 dny. Poté rozpusťte 10 gramů šedého mýdla v litru vody a smíchejte s naloženým česnekem v oleji. Směs důkladně promíchejte a přeceďte nasekané kousky. Následně přelijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte na rostliny. 

Pět tipů, jak na slimáky

Jak likvidujete slimáky na zahradě vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články