Rychlý a efektivní boj s domácími teroristy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Umístěte bobkový list do každého rohu domácnosti a sledujte zázrak. Žádná havěť, ani parazit už váš práh nepřekročí

Umístěte bobkový list do každého rohu domácnosti a sledujte zázrak. Žádná havěť, ani parazit už váš práh nepřekročí

Nikdo tyto nezvané návštěvníky doma rád neuvítá, naopak. Vyvineme kolikrát i nadlidské úsilí, abychom se jich zbavili, ale marně.

bobkovy list
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejen, že v nás vyvolávají odpor, mohou být nebezpeční pro naše zdraví. Šváb hnědopruhý dokáže velmi znepříjemnit život. Je velmi odolný, rychle se množí a bez jídla vydrží i několik týdnů. Jakmile se dostane až k vám domů, nastává nekonečný boj. Někteří tuto bitvu vzdají po pár neúspěšných pokusech o vyhubení a obrátí se na profesionální firmu. Než se k tomuto kroku rozhodnete i vy, můžete vyzkoušet tento jednoduchý a účinný způsob.

Nebezpečný škůdce domácností

Můžete mít perfektně uklizený dům, a přesto se u vás doma mohou tito návštěvníci objevit. Přivezete si je v kufru z dovolené nebo v krabici se zbožím z druhé ruky. Jakmile se u vás usídlí, první dny nemusíte o jejich existenci ani vědět. Žijí skrytě v různých prasklinách a skulinách. V noci se pohybují na místech, kde mohou najít jakýkoli zdroj potravy. Temno a vlhko je pro ně ideálním prostředím, proto je nejčastěji můžeme najít právě v kuchyni nebo koupelně.

cockroach 70295 1280
Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud se u vás tento druh hmyzu uvelebil, poznáte to nejčastěji podle svlečených hnědých schránek v blízkosti jejich úkrytů, které svlékají několikrát během dospívání. Dalším příznakem zamoření je jejich typický nasládlý zápach. Můžete také nacházet schránky s vajíčky, takzvané ootéky. Jsou to tmavé kapsle vyskytující se především v blízkosti potravin, pod skříňkami nebo za ledničkou a jsou v nich uschovány vajíčka švábů.   

Hon na šváby

Šváb patří vývojově k nejstarším skupinám létajícího hmyzu. Křídla vlastní především samci, ale používají je jen výjimečně a pouze na krátké vzdálenosti. Jsou nejrychleji lezoucím hmyzem, proto pro svůj přesun využijí raději sprint než let. V domácnostech mohou představovat vysoké riziko. Dokážou znehodnotit potraviny, přenášet nemoci a mohou způsobit i vážné zdravotní problémy. Nejdůležitějším prvním krokem je důkladný úklid celého domu. Zbavte se všech zbytků potravin a ostatní umístěte do uzavíratelných nádob.

cockroach 4832821 1920
Zdroj fotografie: Pixabay

Než se rozhodnete zavolat profesionální pomoc, můžete vyzkoušet tento jednoduchý postup. Je dobrou volbou, pokud máte doma děti nebo zvířecí mazlíčky. Neobsahuje totiž žádné nebezpečné toxiny. Bobkové listy jsou obrovským přírodním odpuzovačem švába. Bylina sice švába nevyhubí, ale rychle ho odežene, protože má silnou a pro švába nesnesitelnou vůni. Pokud umístíte 10 bobkových listů do každého rohu domu a do skříněk kuchyňské linky, už více nepotkáte pochodující šváby ve vašem domově.

uklid 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pro lepší efekt se doporučuje bobkové listy rozdrolit na prášek. V kombinaci s gelovou nástrahou se můžete těchto nezvaných hostů efektivně zbavit. Gel se aplikuje na místa nejčastějšího výskytu švábů. Tato jedová nástraha je pro hmyz tak neodolatelná, že si jej sami zanášejí do hnízda. Po 10 dnech uhyne celé švábí hnízdo. Přibližně po 10 týdnech je doporučeno provést kontrolu kritických míst a pokud nenajdete jedinou svlečenou schránku, můžete si gratulovat. Už jste se setkali s tímto odolným hmyzem?

Zdroj: HealthyHolisticLiving