Vhoďte do pračky takto naplněnou ponožku. Funguje to líp než aviváž
adbz.cz » Hobby » Houba na nádobí, silikonový kartáč a naplněná ponožka mají jedno společné: Při praní zlepší výsledek

Houba na nádobí, silikonový kartáč a naplněná ponožka mají jedno společné: Při praní zlepší výsledek

S tímto jednoduchým trikem se vám už nikdy nestane, že by vaše prádlo po vytažení z pračky nebylo dostatečně čisté.

houba na nadobi pracka barvy
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Pračka je spotřebič, bez kterého si už lidé neumí představit život. Bohužel však neumí úplně všechno, takže byste měli doma mít několik druhů aviváží či prášků na praní. Možná dokonce už znáte nějaké triky, jež vám při praní pomáhají, ale o tomto jste určitě ještě neslyšeli. Například jedlá soda může pomoci zlepšit kvalitu praní. Podívejte se na tento jednoduchý fígl, usnadní vám práci.

Jak prát ručník

Aby byl váš froté ručník měkký a příjemný na dotek, vyperte ho v pracím mýdle se sodou. Jelikož se však tyto dvě složky rozpouštějí pomalu, mohly by poškodit pračku. Proto, abyste ji ochránili, nasypte směs strouhaného mýdla se sodou do obyčejné ponožky, poté ji vyždímejte a dejte i s ručníkem do pračky. V ponožce pak zůstanou části, které by mohly pračku poškodit.

Jak správně prát rifle

Pro správné praní silných riflí přidejte do pračky houbu na nádobí. Pomůže napěnit prací prášek, čímž zvýší i tlak působící na džíny. Tímto způsobem odstraníte i hluboké skvrny, které se vám nepodařilo odstranit ničím jiným. Avšak pamatujte, že na úzké rifle toto raději nepoužívejte, mohlo by je to roztrhat.

davani pradla do bubnu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Chlupy na oblečení

Každý majitel domácího mazlíčka moc dobře ví, jak je někdy velmi složité se zbavit jejich chlupů. Abyste tomu zabránili, přidejte při praní k věcem silikonový kartáč na mytí nádobí. Kartáč nabere veškerou srst a pomůže napěnit prací prášek. Nejlepší na to však budou prací kapsle. Funguje to stejně, ale je to jednodušší.

Jak zlepšit kvalitu pracího prášku

Pokud musíte prát na nízkou teplotu a používáte ten nejlevnější prací prášek, stačí ho před praním rozpustit ve vodě. Poté ho nalijte do přihrádky nebo přímo do bubnu. Účinnost pracího prášku můžete také zvýšit alkoholem. Skvrna se pak lépe vypere a látka si zachová svoji barvu. Také byste neměli zapomínat na to, že je potřeba se starat o pračku celkově.