„Požírač“ plísně ji zlikviduje do 5 minut. Stačí použít zubní pastu a ocet se sodou

I když se o koupelnu pravidelně a pečlivě staráte, stejně v ní vznikají plísně. Vytvořte si domácí prostředek na odstranění plísní jen ze tří surovin.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V koupelnách se vyskytuje hojně plíseň, což je logické. Pokud v této místnosti nemáte okno, jistě jste se s tímto problémem setkali. Poznáte to na první pohled, protože spatříte vlhké zdi a plísní okupované spáry a špatně dostupná zákoutí vany či sprchového koutu. Neklesejte na mysli a neutíkejte hned pro savo nebo jiný chemický odstraňovač plísní.

Plísně škodí lidskému zdraví

Výskyt plísní není legrace. Pokud si jich všimnete, neprodleně se je snažte odstranit, jinak si koledujete o vážné zdravotní problémy. Můžete mít alergii i rýmu, dokonce i migrénu. Bohužel ani použití chemických čistidel není nejšťastnější variantou, protože jsou vyrobeny z nebezpečných látek, jež nejsou ke zdraví člověka ani přírodě vůbec šetrné. Naštěstí pro vás máme řešení. Plísně se zbavíte ryze domácími prostředky, které vám ani životnímu prostředí neublíží.

úklid s rukavicemi iZdroj fotografie: Freepik

Požírač plísně aplikujte na postižená místa

Je úplně jedno, zda se kolem těsnění vany či sprchového koutu vyskytují plísně nebo vodní kámen. Jednou pro vždy se jich zbavíte s tímto jednoduchým domácím přípravkem. Postačí, když si připravíte věci, které denně používáte nejen v kuchyni – jedlou sodu, ocet a zubní pastu.

  • Přichystejte si jedlou sodu, ocet a pastu s bělicím efektem, po ruce byste měli mít i papírové ručníky natrhané na menší kusy.
  • Nyní smíchejte 1 čajovou lžičku pasty s 1 lžící jedlé sody a 1/4 šálku octa.
  • Do pečlivě promíchané hmoty ponořte papírové ručníky či hadříky.
  • Namočenými proužky zakryjte postižená místa (klouby, těsnění, spáry) a nechte působit. Efekt bude znát už za pár minut, ale pro plný účinek ponechejte cca 30–60 minut.
  • Po uplynutí doby ručníky sundejte a čistým hadříkem zbytky plísně odstraňte.
  • Pokud to jde obtížněji, vezměte si na pomoc zubní kartáček, ten si poradí i s nečistotami na špatně dostupných místech.
  • Nakonec koupelnu vyvětrejte, abyste se zbavili nevábného odéru octa.

Důležité je samozřejmě opětovnému vzniku plísní předcházet, tzn. snažit se snížit vlhkost v místnosti, nejlépe řádným větráním.

A jaké triky máte na odstranění plísně vy?

Zdroj: Maids
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články