Slepila 19 plastových láhví a za 40 minut vyrobila skvělou věc do domácnosti. Ušetřila stovky korun i životní prostředí

Plastové láhve jsou všude a nevyhnete se jim. Nechte se inspirovat skvělým nápadem mladé ženy a postupně už je začněte schraňovat.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Plastové lahve jsou velmi škodlivé pro životní prostředí, což je věc, kterou ví snad úplně každý. Ale i tak člověk pravidelně kupuje lahve s pitím, olejem a vším možným. Pokud se vám už doma tyto plastové lahve hromadí, nemusíte je hned vyhazovat. Naopak, můžete z nich něco vyrobit. Například velmi originální kus nábytku.

Co budete potřebovat

  • stejné plastové lahve
  • lepicí páska
  • dřevěný obklad
  • podšívkový materiál
  • krycí materiál
iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvládne to každý

Nejprve si 7 lahví uspořádejte do tvaru květiny a spojte je lepicí páskou. Kolem těchto lahví poté udělejte řadu dalších lahví a také je spojte páskou. Z dřevěného obkladu si vyřízněte dva kruhy, které by měly být o něco větší než samotné lahve. Tyto kruhy poté přilepte na lahve. Jeden nahoru a druhý dolů. Nyní vezměte podšívkový materiál a omotejte ho kolem připravené židle.

Podšívku poté pořádně upevněte. Nyní už ji jen dejte na horní část židle, protože je potřeba, aby byla měkká a pohodlná. Během chvilky tak máte vlastně hotovo. Uvidíte, že taková židle se vám bude do vašeho interiéru rozhodně hodit. Její výroba je levná, šetříte tím životní prostředí, a ještě k tomu je tato židle velmi pohodlná. Opravdu postup vyzkoušejte, stojí to za to.

Jakým způsobem se snažíte planetě pomoci od plastů?

Zdroj: MorenaDIY
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články