Pěstování růží s pomocí brambor snadno a rychle. Zapomenutá cesta, jak si na parapetu vytvořit malou botanickou zahradu

Většina lidí má doma brambory určené pouze ke konzumaci. Možná vás překvapí, že díky nim lze nadále pěstovat růže, které máte doma již několik dní. Jak vypěstovat krásnou růži s pomocí brambory?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Růže si může každý zakoupit v květinářství nebo v obchodě, ve kterém prodávají květiny. Po několika dnech v domácím prostředí začnou vadnout. Oživit je lze s pomocí jednoduchého triku. Potřebujete k tomu pouze bramboru. Tuto zemědělskou plodinu zakoupíte v téměř každém obchodě a není ani drahá.

Základní informace o bramborách

Lilek brambor, brambor hlíznatý se v běžné řeči označuje pouze jako brambor. Brambory patří mezi významnou zemědělskou plodinu. Jedná se o oblíbenou plodinu, protože nemá vysoké nároky na pěstování. Je to jednoletá plodina, kterou si pěstuje mnoho lidí na svých zahrádkách.

Jak pěstovat růže s pomocí brambor v květináči

Pěstování růží s bramborem je jednoduché. Vyberte si bramboru, která bude středně velká nebo velká. Nevybírejte ty malé. Doprostřed udělejte úzký otvor za pomoci úzkého nože, AKU vrtačky nebo šroubováku. Otvor by neměl být skrze celou bramboru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čerstvě ustřižený stonek (přibližně 20 až 25 centimetrů) ořízněte na horní i spodní části šikmě. Odstraněný květ lze použít jako ozdoba na stůl nebo na jiném místě. Odstraňte listy a trny ze spodní části stonku. Poté spodní část zasuňte do otvoru v bramboře.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bramboru se zasunutým stonkem růže dejte do květináče, ve kterém by měl být dostatek zeminy. V květináči vytvořte přibližně 5 cm hluboké jamky. Pod samotnou bramborou by mělo být také 5 cm zeminy. Zasadit bramboru s růží lze také do země.

Pěstování růží pomocí brambor v zemi

Do země vykopejte přibližně 15 cm hlubokou jámu. Šířka by měla být taková jako šířka brambory. Růže ořízněte, odstřihněte listy a trny stejně, jako při zasazení v květináči. Stonek zapíchněte do brambory a tu uložte do jamky. Zasypejte hlínou tak, aby 3/4 stonku vyčuhovalo ven.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při pěstování doma lze tímto způsobem zasadit růže kdykoliv v roce, protože je doma teplo. Jestliže byste je zasadili venku, tak mimo léto stonky zakryjte plastovou lahví. Během léta na nich nemusí být plastová lahev. Dodávejte jim pravidelně výživu a udržujte zeminu vlhkou.

Zdroj: Gardening Know How

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články