Bojí se váš pes hluku? Veterinářka poradila, jak ho uklidnit v dané situaci, a také jak ho to úplně odnaučit

Je normální, že se psi bojí hlasitých zvuků, protože mají přece jen o hodně citlivější sluch než lidé. Ale není to nic, co by se nedalo odnaučit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Máte doma psa, který se normálně ničeho nebojí, ale když uslyší nějaký hlasitější zvuk, může se zbláznit? Není to nic neobvyklého a vlastně se dá říct, že všichni psi se něčeho bojí, protože jejich sluch je mnohem citlivější než ten lidský. Ale nebojte se, není žádný problém tento strach vašeho pejska odnaučit. A existuje hned několik způsobů.

Nákupní vozík

Asi každý ví, že nákupní vozíky vydávají velmi hlasitý zvuk, když s nimi jedete po zemi. A je možné, že tento zvuk bude nepříjemný pro vašeho pejska. Pokud chcete pejska zbavit strachu z hlasitých zvuků, není nic jednoduššího než někdy večer jít na parkoviště u většího obchodu, vzít s sebou svého pejska a procházet s ním a s vozíkem parkoviště.

Nejlepší bude, když na parkovišti nebude moc lidí, protože by vás mohli rušit. Z toho důvodu je ideální právě večer, protože v tuto dobu na parkovišti moc lidí nebude. Je možné, že se vám to nepoštěstí hned napoprvé, ale když budete s pejskem pravidelně trénovat, za pár dní už u vozíku bude chodit úplně normálně, bez jakéhokoliv strachu.

Strach z bouřky

Pokud váš pes šílí pokaždé, když začne bouřka, a vaši sousedé už si stěžují na hluk, je to určitě velmi nepříjemné. Nejhorší je, že můžete mít pocit, že s tím nemůžete nic dělat. Ale opak je pravdou. Na internetu si najděte nahrávku bouřky nebo například ohňostrojů, těch se totiž bojí snad každý pes. A potom už je to úplně jednoduché.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve vašemu psovi pusťte nahrávku tak, aby na ni začal reagovat. Jakkoliv – skákat, kňučet, výt nebo štěkat, všechno se počítá. A potom ji přehrajte v takové hlasitosti, že pes už vůbec reagovat nebude. Když bude v klidu, dejte mu nějakou dobrůtku a pochvalte ho. A teď už jen hlasitost zvyšujte a pokaždé, když váš pejsek bude v klidu, tak ho pochvalte. Během pár chvil se to naučí, nebojte se.

Čeho se bojí váš pes?

Zdroj: AKCCHF
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247.cz
Události247.cz
Velká bitva přijde už brzy: Válka se schyluje k něčemu, co si zatím nikdo nedokáže ani představit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci