Tímto způsobem můžete mít na jedné orchideji až 20 květů najednou. Stačí jí dopřát pravidelnou půlhodinku

Naučte se užitečné triky pro pěstování orchidejí. S šikovnou zálivkou a správným postupem hnojení se jí bude u vás doma dařit jako ve skleníku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mezi pěstiteli pokojových rostlin pořád přetrvává názor, že pěstování orchidejí je náročné. To je pravda jen částečně.  V našich klimatických podmínkách existuje mnoho druhů a hybridů, které se dají snadno pěstovat, vykvetou ochotně i v paneláku a jako bonus vám péče o ně nedá téměř žádnou práci.

Vybírejte svou rostlinu moudře

Jde o to, abyste si orchidej vždy vybírali s rozmyslem podle převládajících podmínek a její nároků na světlo, vzdušnou vlhkost a teplotu. Pečlivě si nastudujte, co který druh potřebuje. Můžete se tak vyhnout zbytečnému utrácení peněz a ušetříte se zbytečné frustrace nad uhynulými rostlinami.

Jak správně pečovat o orchidej

Málokdo ví, že orchidej by se neměla zavlažovat přímou zálivkou do květináče. Mnohem vhodnější její ponoření na půl hodiny do nádoby naplněné vodou, kde bude celý kořenový systém orchideje zcela ponořen. Za celou tu dobu nasaje rostlina dostatek tekutiny, což vystačí jak pro její substrát, tak i pro kořenový systém. Toto byste měli opakovat podle potřeby jednou týdně.

Orchidej- namáčení ve vodě iZdroj fotografie: Depositphotos

Obdobně postupujte i při přihnojování orchideje. Pokud chcete rostlinu přikrmit, je vhodné použít živný roztok speciálně navržený pro potřeby orchidejí. Stejně jako ve výše popsaném způsobu namáčení ve vodě nalijte trochu živného roztoku do hrnce a nechte v této lázni rostlinu půl hodiny nasáknout veškeré živiny. Pokud dodržíte tyto dvě pravidla a budete je pravidelně aplikovat, pak vaše orchidej velmi rychle ožije a na jejich stoncích se objeví množství půvabných květů.

Jaký je váš speciální pěstitelský trik pro orchidej?

Chcete být úspěšní? projděte si kompletní návod na to, jak se starat o orchideje

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Ne vždy je nutné utrácet tisíce v lékárně. Několik lidových medicín na bolest v krku i dráždivý kašel, které fungují skvěle
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Katka byla smířená s tím, že porodí mrtvé dítě. Naštěstí se z čista jasna objevil lékař, který má srdce na pravém místě
Události247.cz
Události247.cz
Rusy v EU čeká nepříjemná budoucnost. Pro některé z nich nastane obrovské omezování svobody
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč led v Antarktidě zelená: Anomální jev, který dostatečně vypovídá o stavu životního prostředí světa