Příběh nejosamělejšího domu na celém světě | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Příběh nejosamělejšího domu na neobydleném ostrově vyvolává husí kůži. Komu patří a kdo ho postavil? Stojí tam již přes 100 let

Příběh nejosamělejšího domu na neobydleném ostrově vyvolává husí kůži. Komu patří a kdo ho postavil? Stojí tam již přes 100 let

Kolem tohoto bílého domu, který stojí na odlehlém ostrově, kolují zvěsti, otázky a nejrůznější teorie. Fotografie osamělého domu se šíří internetem.

baracek
Zdroj fotografie: Google Maps

Tomuto domu, který leží na velmi malém ostrůvku, se přezdívá nejosamělejší dům na světě. Je také označován za vysněné sídlo introverta. Jeho fotky se staly virální poté, co byly zveřejněny na Instagramu. Fotografie ukazují malebný srub posazený na zeleném svahu obklopeném ze všech stran modrým mořem. V dáli za mořem je vidět krajina s několika domy.

Dům stojí kousek od Islandu

Podle deníku The Mirror se tento dům nachází na Ellidaey, tedy na vzdáleném ostrově jižně od Islandu. Tento malý ostrůvek je součástí Vestmannaeyjar. To je souostroví, které čítá mezi patnácti a osmnácti malými ostrůvky. V současné době je tento ostrov zcela opuštěný. Avšak nebylo tomu tak vždycky. V minulosti totiž tento malebný ostrůvek obývalo celkem pět rodin. Poslední rodina však odtud odešla už ve 30. letech minulého století.

more
Zdroj fotografie: Depositphotos

Od té doby je tedy ostrov neobydlený. Stojí na něm jen bílý tajemný dům. Kolem něj se šíří zvěsti, otázky a také různé teorie. Dům je totiž zahalený tajemstvím. Jedna povídačka tvrdí, že ho postavil excentrický miliardář, který ho plánoval využít v případě zombie apokalypsy. Tuto historku zveřejnil The Sun. Jiní spekulovali o tom, zda dům nepatří slavné islandské zpěvačce Bjork, nebo nějakému náboženskému poustevníkovi. Názorů je opravdu mnoho.

Bílý dům není vymyšlený

Někteří lidé na sociálních sítích vůbec nevěří tomu, že tento dům existuje. Tvrdili proto, že je to jen hříčka fotografického programu a vtip, který se šíří internetem. Dům však skutečně stojí na ostrově Ellidaey a je ve vlastnictví myslivecké asociace Ellidaey. Postavený byl v 50. letech minulého století a slouží jako lovecká chata pro členy, kteří loví papuchalky, tedy ptáky, jež se živí rybami.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Hörður Kristleifsson ╴Iceland (@h0rdur)

Vzhledem ke svému umístění stavba nedisponuje elektřinou ani tekoucí vodou. Nemá totiž ani potrubí. Na druhou stranu se v domě nachází sauna, kterou mohou myslivci při lovu využívat. Ostrov Ellidaey je chráněnou přírodní rezervací. Fotografie, které obletěly svět, z něj navíc v současné době dělají vyhledávanou turistickou destinaci. Některé společnosti proto nabízí jednodenní výlety, na nichž můžete tento ostrov prozkoumat.

Zdroj: Ndtv