Prošlé mléko se dá využít při úklidu. Skvěle dokáže vyčistit nerez

Udržování domácnosti v čistotě je vyčerpávající. Nemluvě o tom, že se jedná o časově a finančně náročnou disciplínu. K úklidu je nutné využít všechny dostupné prostředky.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Většina žen má v úklidovém kumbále nespočet předražených chemických produktů, s nimiž čistí různé spotřebiče i plochy v domácnosti. Jenomže je to zhola zbytečné. Každá chytrá hospodyňka se nechává inspirovat vychytávkami, k nimž nepotřebuje drahé čističe. Mrkněte se na trik s prošlým mlékem, které dokáže vyleštit nerezové spotřebiče a další domácí pomocníky z nerezu.

Nerez se špatně leští

V domácnostech se stále častěji vyskytují věci z nerezu, protože se jedná o módní, elegantní i praktickou záležitost. Jenomže jen do té doby, než se začnou nerezové skříňky, odpadkové koše nebo lednice leštit. Na nerezu ulpívají skvrny, kterých se jde špatně zbavit, a při stírání je jen rozmazáváme. Pokud máte doma klidně i prošlé mléko, tak se tohoto problému ihned zbavíte.

Zkvašené mléko nezpůsobí problémy

Najdete-li v lednici prošlé páchnoucí mléko, nevyhazujte ho do popelnice. Zkuste s ním vyleštit třeba odpadkový koš v koupelně. Říkáte si, že je to nebezpečné? To jste na omylu. Pro lidský organismus jistě ano, ale odpadkovému koši bakterie vznikající při kvašení určitě neuškodí. Naopak mu tím prokážete velkou službu.

kuchyně z nerezu iZdroj fotografie: Pixabay

Připravte si jen 4 ingredience

Základní složkou pro doma vyrobený čistič je prošlé mléko. Do větší nádoby nalijte 300 ml mléka po záruce, nasypte 1 lžičku soli, 2 lžičky prášku do pečiva a 1 lžičku mycího prostředku. Z těchto ingrediencí zpracujte konzistentní hmotu a pamatujte, že vše musí být důkladně rozpuštěno a promícháno. Poté mix rozetřete na nerezový odpadkový koš a čistěte. Sami uvidíte, že bude koš bez skvrn a fleků.

Vše z nerezu bude svítit čistotou

Metoda čištění a leštění s prošlým mlékem se vám zalíbí natolik, že budete nechávat mléko schválně mimo lednici. Pasta připravená z běžně dostupných věcí je účinná a vyčistíte s ní nejen odpadkový koš z nerezu, ale i jiné nerezové spotřebiče či plochy, jako jsou rychlovarná konvice, lednice, skříňky, hrnce, pánve, dokonce i doplňky v koupelně.

Jak využíváte prošlé mléko vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články