Magnetky na lednici: Oblíbený suvenýr z dovolené může poškodit celý spotřebič za vyšší tisíce korun

Pokud máte ve zvyku na chladničku věšet magnetky jako suvenýry z cest, měli byste vědět, že to může poškodit tento domácí spotřebič. Magnetky mohou poškodit povrch ledničky a možná i chlazení.

i Zdroj fotografie: Raimundo Pastor/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Mnozí z nás, kteří se rádi vydávají na cesty, mají tendenci shromažďovat různé suvenýry jako památky na své dobrodružství. Mezi oblíbené patří pohlednice, trička a samozřejmě magnetky. Magnetky jsou často umístěny na lednici, což ale může představovat rizika pro tento domácí spotřebič.

Magnetky na lednici

Většina z nás si na chladničku věší magnetky, přičemž tato praxe může způsobit poškrábání povrchu chladničky. Magnetky s vystupujícími ostrými částmi mohou snadno způsobit škrábance na kovovém povrchu, což může být nenapravitelné. Je tedy lepší přehodnotit to, kde tyto suvenýry vystavujeme.

Magnetické pole

Některé zprávy naznačují, že magnetky mohou vytvářet magnetické pole, které ovlivňuje procesory chladničky. Tento údaj se zdá být zvláště relevantní pro moderní chladničky s doplňkovými funkcemi, jako jsou displeje nebo dotykové panely. V takovém případě potom hrozí, že oprava nebo nový spotřebič bude stát tisíce korun. Nicméně názory na to, zda to má reálný vliv na chladničku, se liší. Odborný názor je, že magnetky neovlivňují negativně procesy v chladničce, protože nejsou dostatečně silné. Avšak riziko poškrábání povrchu zůstává.

Kvalita potravin uvnitř

Dalším zajímavým aspektem, který stojí za zvážení, je otázka, zda magnetické pole může ovlivnit kvalitu potravin uvnitř chladničky. Naštěstí neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že by magnetky měly nějaký vliv na potraviny, jež uchováváme v chladničce. Toto tvrzení je výsledkem odborných zkoumání a analýz, které ukazují, že magnetické pole vytvořené magnetkami není dostatečně silné na to, aby narušilo integritu potravin nebo jejich chuť.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Jiná alternativa

Pokud však váháte, co s vaší rozsáhlou sbírkou magnetek udělat, existují kreativní možnosti. Můžete si pořídit magnetickou tabuli, na niž můžete bezpečně umístit své suvenýry, čímž vytvoříte originální dekoraci pro kuchyni nebo chodbu. Další možností jsou kovové rámečky. Ty lze umístit na zeď a můžete na ně zavěšovat magnetky. To nejenže dodá vašemu prostoru kreativitu, ale zároveň vám připomene krásné okamžiky strávené v různých částech světa.

Zdroj: Genialne.pl
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články