Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice

Loupání česneku je pro mnoho lidí nepříjemnou záležitostí, tudíž se jeho konzumaci vyhýbají. Jakmile si osvojíte tuto vychytávku, česnek se stane opět součástí spousty jídel.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bez česneku se neobejde většina pokrmů, protože jim dodává specifickou chuť. Jen těžko si lze představit bez česneku guláš, česnečku nebo nakládané maso. Každá hospodyňka má na loupání česneku vlastní fígl, ale jakmile se seznámíte s tímto postupem, na vlastní metody ihned zapomenete. Nejlepší na tom je, že se výsledku dočkáte doslova za pár sekund a budete k tomu potřebovat jen svoje ruce.

Spolehněte se na svoje ruce

Když dojde na loupání česneku, většina lidí znejistí. Pokud potřebujete oloupat jen jeden stroužek, o nic nejde. Jenomže třeba do guláše a česnečky je zapotřebí větší množství této zeleniny. Zapomeňte na nejrůznější kuchyňské pomocníky a do činnosti zapojte výhradně svoje ruce. Vše proběhne tak rychle, že tomu ani nebudete věřit.

Nachystejte si pouze kuchyňské prkénko

Tato vychytávka uspoří čas a námahu. Budete k ní potřebovat kuchyňské prkénko a samozřejmě hlavy česneku. Jakmile se do aktivity pustíte, během chvíle naloupete hromadu česneku. Nejprve si jednotlivé stroužky česneku vyloupejte. Rozdělte je na pracovní plochu a pouhým zmáčknutím mezi plochou a rukou je rozmáčkněte. To je vše, co musíte udělat. Jako mávnutím proutku se zbavíte slupky, kterou při vaření neupotřebíte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Česnek lze loupat i jinak

Pokud si při loupání nechcete ničit ruce, vezměte si kuchyňský nůž a plochou hranou stroužek rozdrťte. Jestliže se vám zdá tato metoda nebezpečná, vložte česnek na 10 sekund do mikrovlnné trouby, kde se nahřeje. Poté ho z mikrovlnky vyjměte a slupku odstraňte. Slupka půjde dolů velmi snadno a rychle.

Zkuste to jako šéfkuchaři

Potřebujete-li oloupat více hlav česneku, udělejte to jako profesionální kuchaři. Jen musíte mít doma větší nádobu s uzávěrem, do níž stroužky česneku nasypete, následně vše protřepejte. Po vyjmutí stroužků zjistíte, že se zbavily svého kabátku. A to tak rychle a jednoduše, až tomu nebudete věřit.

@ro_slinka_cieknie Obieranie czosnku w kilka sekund, zobacz jakie to proste 👌🏻 #foodhacks #trick #triktiktok #trik #foodtip #czosnek #tips #kitchenhacks #garlic #jakszybko #obieranie #dc #fyp ♬ dźwięk oryginalny – ro_slinka_cieknie WEGE PRZEPIS

Jakým způsobem loupete česnek vy?

Zdroj: Kitchn
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů