Lásku a štěstí do vašeho domova lze přitáhnout pomocí správného výběru květin

Jistě znáte babské rady a tipy na to, jak přivést lásku, štěstí a peníze do svého domova. Jedním z nich je, že se má na Nový rok jíst k obědu čočková polévka apod. Podle všeho to ale funguje podobně i s květinami. Které byste si měli dát domů, abyste se měli lépe.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Na našem seznamu nechybí:

  • toulcovka,
  • africká fialka,
  • ibišek.

Toulcovka na prvním místě

Na prvním místě se jednoznačně umístila toulcovka (spathiphyllum), které se někdy říká také „ženské štěstí“. Tato trvalka pochází ze vzdálených jihoamerických lesů. Není těžké ji doma pěstovat, protože je úžasně nenáročná. Hlavní věcí v její péči je pravidelné denní zavlažování a na jaře přesazení do čerstvé půdy. Kdy vám může pomoci?

Podle květinářů a lidí, kteří věří v sílu rostlin, byste si tuto krásnou pokojovou rostlinu měli domů umístit, když jste single a hledáte svou spřízněnou duši. Ale také v případě, že už jste ho našli a přejete si mít dítě. V rodině, kde toulcovka roste, vždy bude láska a vzájemné porozumění. A to jsou aspekty, které každá žena a matka ve své domácnosti zaručeně ocení.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Říká se jí také uzambarská fialka nebo saintpaulia

Africká fialka

Tato fialka je velice krásná a má exotický název. Říká se jí také uzambarská fialka nebo saintpaulia. Fialky samozřejmě každý zná a hodně lidí miluje jejich nádhernou barvu. Jde o rostliny, které potřebují hodně světla a netolerují tvrdou vodu. Přesto je tato vrtošivá rostlina mezi lidmi velmi oblíbená. Fialová pomáhá udržovat v roce mír, méně hádek a je symbolem věčné lásky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ibišek je známý také jako čínská růže

Ibišek

Ibišek je známý také jako čínská růže. Každý si zaručeně zamiluje její krásné a velké červené květy. Ibišek potřebuje teplo, protože pochází z tropů, ale ne více než 35 stupňů. Pokud se vašem domově objeví ibišek, očekávat můžete brzkou a vášnivou lásku. To má jistě za následek právě jeho barva, protože červená obecně přináší do domova lásku a vášeň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články