7 alternativních použití kondicionéru na vlasy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 7 geniálních využití kondicionéru na vlasy ve vaší domácnosti. Účinnější a efektivnější prostředek těžko hledat

7 geniálních využití kondicionéru na vlasy ve vaší domácnosti. Účinnější a efektivnější prostředek těžko hledat

Všechny ženy ho znají a většina z nich i používá. Kondicionér na vlasy má ale i alternativní využití, o kterých jste možná doteď nevěděli.

sporak
Zdroj fotografie: Depositphotos

Význam slova kondicionér je navrácení věci do správného stavu. Používá se po umytí vlasů šampónem, aby se dostaly do skvělé formy. Šampón je zbavuje mastnoty, zbytků stylingových přípravků, prachu a mrtvých buněk. V této fázi jsou vlasy náchylnější k poškození, a proto je vhodné aplikovat kondicionér, který je hydratuje. V dnešní době je na trhu dostupné obrovské množství druhů kondicionérů a občas se stane, že se nám doma sejde více lahviček, než jsme schopni spotřebovat. Tento přebytek lze ale využít nejen na vlasy.

zena u kadernice zrave vlasy
Zdroj fotografie: Unsplash

Bezoplachový kondicionér

Nejznámějším a jistě i nejvyužívanějším použitím kondicionéru je právě aplikace na vlasy. Pokud se po umytí vlasů trápíte s elektrizujícími vlasy, které nechtějí držet tvar a létají do všech stran, bezoplachový kondicionér si s vaším problémem hravě poradí.

Vonné ubrousky do sušičky

Vyměňte vonné ubrousky zakoupené v obchodě za vlastní domácí verzi. Stačí naplnit rozprašovač jedním dílem vody a jedním dílem kondicionéru a důkladně protřepat, aby se složky spojily. Použití je jednoduché. Nastříkejte žínku směsí z rozprašovače a vložte ji k vašemu prádlu do sušičky. Lahvičku označte a uložte ke zbytku pracích prostředků.

susicka a pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pěna na holení

Ať už používáte pěnu nebo gel na holení, nejedná se o právě levnou věc, a navíc se věčně trápíte s odstraňováním rezavých skvrn, které pěny na holení často zanechávají. Toho se můžete jednoduše zbavit, když na holení začnete používat levnější variantu. Kondicionér lehce vmasírujte do kůže a pokračujte v holení, jak jste běžně zvyklí.

Leštidlo nerezové oceli

Jestliže už vás nebaví nakupovat drahé čisticí přípravky na nerezovou ocel, které občas ani neplní svou funkci a zanechávají šmouhy, vyzkoušejte použít kondicionér na vlasy k odstranění otisků prstů a nehezky vypadajících šmouh na vašich spotřebičích. Jednoduše ho naneste na čistý hadřík a vetřete na povrch. Druhým hadříkem povrch přeleštěte a odstraňte všechen zbytek.

zaspineny sporak bily
Zdroj fotografie: Freepik

Prací prostředek pro ruční praní

Pokud budete chtít vyprat jemné oděvy, přidejte do namočeného prádla v teplé vodě trochu kondicionéru na vlasy.  Velmi dobře tento alternativní prostředek funguje pro punčocháče, vlněné prádlo a mnoho dalších jemných oděvů. Nejenže bude prádlo šetrně vypráno, ale zároveň bude hezky vonět.

Napravte sražený svetr

Pokud omylem hodíte vlněný svetr do sušičky, naplňte umyvadlo teplou vodou, přidejte lžíci kondicionéru na vlasy a nechte ho několik hodin namočený. Poté ručně vyždímejte přebytečnou vodu, položte svetr na rovný povrch a jemně ho natahujte zpět do původní velikosti. Na pomoc si můžete vzít jiný svetr, abyste odhadli správnou velikost.

svetr
Zdroj fotografie: Depositphotos

Šetrný odstraňovač make-upu

Naneste malé množství kondicionéru na žínku nebo odličovací tampón a jemně odstraňte make-up nejlépe večer před spaním. Důkladně vyčistěte všechny části obličeje i krku a poté ihned opláchněte vlažnou vodou. Obličej bude jemný na dotek a díky výživnému složení kondicionéru nebude potřebovat velké množství nočního krému.

Zdroj: Thespruce